S Belgií znovu doplácíme na nevyrovnaný výkon

Ani druhé utkání s belgickým Castors Braine pro nás nekončí vítězně. Po špatném úvodu a koncovce si ze středečního utkání odvážíme prohru o šestnáct bodů (81:65). Nejvíce nás soupeřky potrápily rychlými protiútoky a výbornou formou kanadsko-rakouské křídelnice Aislinn Konig (30 bodů).

Fast breaky a sniperka Aislinn Konig. To jsou dva hlavní důvody, proč naše soupeřky z Castors Braine vstoupily do čtvrtého kola Eurocupu lépe jak my. Na domácím hřišti Belgičanky po úvodních desíti minutách vedly 22:12, přičemž třináct bodů přidaly z rychlých protiútoků. Parádní střeleckou formu předvedla třiadvacetiletá Konig, jež nám vstřelila čtyři trojky ze šesti pokusů.

Žabinskou kletbu v hodu zpoza tříbodového oblouku prolomila až Bria Holmes dvě minuty do konce prvního poločasu. Ve druhé čtvrtině se celkově brněnským basketbalistkám dařilo lépe, bojovaly o míče a proměňovaly koše. I proto přehrály svého protivníka o dva body a do šaten odcházely za stavu 39:31.

Bojovnost si naše holky ponechaly i v začátku druhého poločasu. Body z rychlých protiútoků i and-one akce snížily belgický náskok na pouhé dva koše (třetí čtvrtina 57:53). Nicméně díky sérii 7:0 v úvodu poslední desetiminutovky hráčky Cartors Braine znovu odskočily a Žabiňačky se na ně těžko dotahovaly. Neproměňovali jsme šance a zbytečně ztráceli míče.

V Belgii tak i přes výborné dvě čtvrtiny prohráváme 81:65. „Zápas jsme prohráli nezvládnutým jak začátkem, tak koncovkou. První a poslední čtvrtina rozhodla o konečném výsledku, přičemž druhou a třetí čtvrtinu jsme dokázali soupeře přehrát. Pokud chceme vyhrát zápasy s takto těžkými soupeři, musíme vydržet hrát konzistentně čtyřicet minut na obou polovinách hřiště,“ upozornil asistent trenéra Jakub Gazda.

Největší zásluhu na domácí výhře měla již zmiňovaná křídelnice Konig, která proti nám zaznamenala 30 bodů (7/16 trojky). Naší nejúspěšnější hráčkou byla s 19 body Bria Holmes.

Zatímco si Braine touto výhrou upevnili první místo ve skupině, London Lions prohráli s německým Kelternem a společně tak s námi sdílí druhou pozici s bilancí dvě výhry a dvě prohry. Právě Britky jsou naším dalším eurocupovým soupeřem. O možnou postupovou příčku svedeme souboj na Rosničce ve středu 24. listopadu. Ještě předtím nás ale doma 20. listopadu čeká brněnské derby s dlouholetým rivalem z Kéniku.

Castors Braine – Žabiny Brno 81:65 (22:12, 17:19, 18:22, 24:12)

body: Holmes 19, Stoupalová 11, Hamzová 11, Jučenková 9, Grigalauskyté 6, Zápalatová 5, Vondráčková 4, Galíčková 0, Beránková 0