IMOS skončil v play-off

Nejhorší sezónu v nejvyšší ženské soutěži ve své historii letos uzavřel tým IMOS Brno, který skončil již v prvním kole play-off. Osudným se mu stal soupeř z Nymburka, který sérii vyhrál 3:0 a postoupil do dalších bojů. Brňanky od osamostatnění české soutěže v roce 1993 doposud vždy bojovaly o medaile.

Vývoj části play-off měl od počátku pro IMOS nepřízdnivý vývoj. V prvním utkání dlouho vedl a až v závěru Nymburk utkání otočil. Před domácím publikem pak vstoupil Nymbuk do utkání nekompromisně. A nakonec ve třetím utkání se Nymburk od počátku ujal vedení a již se ho nepustil.

Vstup do utkání předvedl Nymburk opět velkolepě. Po první čtvrtině vedl o deset bodů. Úspěšnost trojek a střelba Taylor a Rolle měly na tomto náskoku zásadní podíl. Bohužel zásadní změna nenastala ani v druhé desetiminutovce, ve které svůj náskok Nymburk jen zvýšil na 18 bodů.

Stahování náskoku soupeře se dařilo v prvních pěti minutách třetí čtvrtiny, nicméně Nymbuk následně zabral a opět se vrátil na odstup 24 bodů. Závěr utkání už žádný zvrat nepřinesl a Nymbuk po výhře 83:54 zvítězil také v celé serii a dosáhl tak historického úspěchu v Ženské basketbalové lize.

Basketball Nymburk – IMOS Brno 83:54 (20:10, 40:22, 59:35)