Jen malý kousek od finále

Do semifinálového utkání EWBL proti lotyšskému celku TTT Riga jsme vstoupili sebevědomou bodovou šňůrou 6:0 a odehráli jsme téměř 40 minut naprosto vyrovnaného utkání. I bez zraněné Petry Záplatové jsme se dokázali rvát o vítězství do poslední chvíle.

Tři minuty před koncem jsme ztráceli zásluhou tříbodové střely Beáty Adamcové pouhé dva body (70:68).
Dvě minuty před koncem nejproduktivnější hráčka soupeře Shey Peddy zvýšila na rozdíl čtyř bodů. (72:68)
A pak přišla minuta, během které Lotyšky potrestaly naše fauly, když proměnily šest ze šesti trestných hodů.
My jsme od trojky Adamcové nedokázali bodovat ze hry, a i když mezi řáděním soupeřek na čáře trestného hodu ještě Marques Webb vyčarovala dvěma trestnými hody poslední šanci na dorovnání skóre (74:70), k obratu nás nenastartovala. Shey Peddy tak  vteřinu před koncem stanovila konečné skóre na 80:70.

„Myslím, že jsme proti euroligovému celku odvedli velmi dobrou práci, když jsme celý první poločas i třetí čtvrtinu tahali za delší konec a dostali jsme Rigu do problémů. Využívali jsme velmi dobře přechodovou fázi, měli jsme vysokou úspěšnost střelby za tři body a to nás drželo ve hře. V koncovce se Shey Peddy ukázala jako rozdílový hráč, vzala zodpovědnost na sebe a víceméně ten zápas obrátila ve prospěch Rigy,“ hodnotil po utkání trenér Žabin Viktor Pruša.

Za skvělý výkon se zasloužila (nejen) pětice dvouciferných střelkyň v čele s Michaelou Vackovou (17 b. + 10 doskoků, 10/10 TH), kterou následovaly 13bodové Nikola Dudášová a Marques Webb (ta navíc sahala po dalším double-doublu s 9 doskoky), 12 bodů přidala Beáta Adamcová a 10 Kateřina Zohnová.

Za úspěchem Rigy stojí z nějvětší části faktor Peddy – americká snajperka nastřílela 25 bodů, 14 body ji podpořila Ieva Kulite a 13 bodů přidala Aija Brumermane.

Prohra v dnešním utkání nás poslala do zítřejšího boje o 3. místo, které sehrajeme s poraženým v utkání mezi domácím Rostovem a běloruským celkem Tsmoki Minsk. Utkání můžete sledovat zde.