Konfrontace s Čínou

Čínská střední škola z města Tsinghua cestuje po Evropě. Tato soukromá škola má svůj basketbalový tým, který je nejlepší ze všech 2000 škol. Naše juniorky se v neděli 12.11. s tímto výběrem utkaly a vyhrály o 3 body. 

Školní tým přiletěl v pátek do Prahy, kde byl na exkurzi v historickém centru města. V sobotu je čekal přesun do Brna a šli se podívat na výstaviště, kde probíhal sportovní veletrh i s naší účastí. Po odpoledním a nočním odpočinku je čekal sobotní dvouhodinový trénink s Viktorem Prušou, Jakubem Gazdou a kondičním trenérem Jirkou Panáčkem. Fakulta sportovních studií Masarykovy univerzity má velice kladné vztahy s Záhřebskou sportovní univerzitou, která tento výlet pro školu organizuje. 

„Byla to pro nás skvělá zkušenost k nezaplacení. Jsem rád, že nás fakulta oslovila a mohli jsme předat některé poznatky a představit takto exotickému výběru, jak to děláme u nás v našich nejen klubových podmínkách. Snaha učit se novým věcem a tréninkové nasazení hráček bylo příkladné a motivující. V tom se máme často hodně co učit“, zhodnotil Pruša trénink s čínským výběrem.

Oběd, spánek a odpolední utkání proti dorostenkám ze Žabin. Pro naše dorostenky to už v tomto víkendu bylo třetí utkání. První dvě úspěšně zvládly, když porazily na domácí palubovce Pardubice a Ostravu. Náš tým vyhrál i do třetice (76:73). 

  

Tsinghua v pondělí odcestovala do Slovinska, kde na ně čekají další 3 utkání a poté pokračuji do dalších známých evropských měst, ale to už se bude jednat pouze o poznávací zájezd bez basketbalu.