KP srovnalo na 1:1

Ve druhém utkání čtvrtfinále playoff dokázalo KP Brno vyhrát. Až ve druhém poločase soupeř skore otočil, když se mu podařilo vštřelit několik košů za 3 body. Série se srovnává na 1:1. Další utkání se odehraje v úterý od 17:30 na Vodove.

Basket Žabiny Brno – KP Brno 53:74

Bays 17, Křivánková a Švrdlíková po 10, Adamcová 6, Tomancová a Šoukalová po 4, Vacková 2

Šestky: 18/15

Trojky: 10/0

Viktor Pruša (trenér Žabiny Brno): „K dnešnímu zápasu stručně. My jsme za stavu 1:0 samozřejmě vrhli všechnu naši aktivitu a všechny naše síly do tohoto zápasu. Měli jsme velkou chuť se porvat o to, abychom stav série dostali na dvě vítězná utkání a dostali KP ještě pod větší tlak než aktuálně byli. To se nám podařilo výborně, opět jsme měli dobrý vstup do utkání. Škoda, že dvouciferný náskok, který jsme měli, jsme nedokázali v plné výši udržet. V poločase jsme i přes to vedli dvouciferným náskokem, ale je potřeba si přiznat, že nás to stálo poměrně už hodně sil. Bylo to především o tom jestli holky vydrží fyzicky. Je potřeba si uvědomit, že ta agresivita KP Brno z pohledu obrany je obrovská, a když k tomu připočteme, že hrajeme v rotaci 6-7 hráček, tak to je pro hráčky opravdu náročné. Třeba Křivánková už musí druhé utkání po sobě hrát z pozice vyššího křídla na pozici rozehrávačky 40 minut, tak to jsou strašně náročné věci, se kterými se musí náš tým vypořádávat. Na to bych navázal, že jsem na holky za oba zápasy velice pyšný. Bylo to skvělé derby dneska, série je 1:1, takže se pro nás nic neděje a pokud jsme byli schopni na půdě KP vyhrát, tak nevidím důvod, proč bychom tam nemohli vyhrát utkání číslo 3.“

David Zdeněk (trenér KP Brno): „Musím říct, že jsme především strašně rádi, že se nám podařilo dneska vyhrát. Myslím si, že během prvního poločasu by na nás nikdo už nevsadil. Žabiny pokračovaly ve skvělým výkonu s obrovským nadšením a entusiazmem. Hráli obrovsky srdcem a na nás prostě z toho prvního utkání padla deka, kterou jsme si přinesli do dnešního utkání. Věděli jsme, že musíme uspět, jinak už by ta séria vypadala velmi špatně. V pooločase se holky skvěle zklidnily a řekli jsme si, že musíme hrát hop nebo trop, že musíme maximálně přitvrdit obranu. Zatím je ta série obrovsky tvrdá a je to o obranách a nám se ve druhém poločase podařilo to vystupňovat takovým způsobem, že jsme, si troufnu říct, trošku žabinský hráčky utavili, protože ty hrály v podstatě v 6 členné rotaci a to, si myslím, se dnes projevilo. Velké díky celému týmu, co do toho dal, jak se semknul a kolik našel v sobě energie, jak nejen fyzický, tak i mentální.“