Luleu jsme nepřemohli a do play-off EWBL jdeme ze 3. místa

Dnes jsme ve Švédsku odehráli poslední utkání v základní skupině Evropské ženské basketbalové ligy EWBL. V něm jsme na palubovce celku Luleå Basket svedli přímý souboj o 2. příčku v tabulce, a tedy o výhodnější výchozí pozici pro vyřazovací boje. Po vyrovananém průběhu utkání jsme nakonec podlehli Švédkám 75:66.

Vyrovnaných 35 minut, rozhodující koncovka

Po více než tři čtvrtiny byl k vidění vyrovnaný basketbal, v koncovce utkání se však projevila kvalita a zkušenost čtyřnásobných mistryň z posledních čtyř ročníků nejvyšší švédské ligy. Dlouhodobě nejužitečnější hráčka EWBL i švédské ligy Američanka Chasity Reedová ukázala, že si tento titul zaslouží, když do brněnského koše nasázela 27 bodů, ke kterým přidala 13 doskoků. Na naší straně dokázala její výkon napodobit 22bodová Petra Záplatová, na dvouciferné výsledky se pak dostala za Brno Beáta Adamcová (10 bodů) a za Luleu Nnamaková (11 b.), Hallová (10 b.) a nová zahraniční posila – 205 cm vysoká Litevka Alminaiteová se 12 body.

Nevyužité otevřené střely a 205 cm převahy

„Většinu utkání jsme byli lepším týmem. Pak ale přišel úsek, kdy šly hráčky Luley přes nás. V tomto úseku se nám nedařilo proměňovat otevřené střely, což je škoda, protože soupeřky zatahovaly obranu jen pod koš. Tam nám dělala problémy dvoumetrová pivotka Alminaiteová,“ hodnotil utkání manažer Žabin Radek Šír. „Snažili jsme se ještě tlačit v útoku, ale soupeřky byly v euforii a výhru si už nenechaly vzít,“ dodává.

Ze 3. místa na Umeå

Do play-off EWBL tak postupujeme ze 3. místa a dalším soupeřem nám bude rovněž švédský tým A3 Basket Umeå, který ve skupině A obsadil 2. místo se zápisem 6 výher a 1 prohry. „Umeå je další kvalitní švédský tým, aktuálně vede tabulku švédské ligy, stejně jako Luleå zatím neprohráli. Věříme ale, že přes ně dokážeme postoupit do Final4,“ uzavírá hodnocení Šír.

Luleå Basket vs. BK Žabiny Brno: 75-66 (15-19, 18-21, 18-14, 24-12)
Body Luleå: Reed 27, Alminaite 12, Hall 10, Nnamaka 11, Felixová 6, Ponturo 4, Lomgren 3, Houser 2.
Body BK Žabiny Brno: Záplatová 22, Adamcová 10, Vacková 8, Matuzonyté 7, Dudášová 6, Webb 6, Šoukalová 5, Křivánková 2.

Foto: Luleå Basket