Marburg pohořel na doskoku, 1. místo uhájeno

Dnes jsme obstáli v duelu o první místo základní skupiny Středoevropského poháru CEWL, porazili jsme německý Pharmaserv Marburg 87:63 a vyhlížíme svého semifinálového soupeře, který vzejde ze zítřejšího utkání mezi slovenskými Piešťanskými Čajkami a Kangoeroes Basket Mechelen z Belgie.

Utkání jsme ovládli stylem start – cíl, když jsme se do dvouciferného vedení dostali už v půlce první čtvrtiny. Ve druhé desetiminutovce soupeřky držely krok úspěšněji a udržovaly tak své manko okolo ještě hratelných patnácti bodů. Ve třetí čtvrtině jsme však zasadili Němkám rozhodující úder, povolili jsme jim pouhých devět bodů, navýšili svůj náskok na více než dvacet bodů a o výsledku utkání bylo v podstatě rozhodnuto.
V závěrečné čtvrtině jsme úspěšně atakovali hranici třicetibodového rozdílu, Marburg ale vždy dokázal zareagovat a alespoň tuto hrozbu odvrátit.

„My jsme na tom dnes byli dobře v obraně, na soupeře jsme byli dobře připravení, nedostávali jsme jednoduché body. Druhým důležitým faktorem byl útočný doskok, který byl dnes alfou a omegou. My jsme měli dvacet dva útočných doskoků, Marburg jen dva, nám to vygenerovalo mnoho bodů z druhých šancí, což se u nás běžně nestává. Na tom je vidět, že jsme to chtěli víc, hráli jsme s chutí a bylo k vidění pár pěkných basketbalových akcí,“ uvedl po utkání trenér Žabin Viktor Pruša.

Nejlepší střelkyní byla se 17 body Beáta Adamcová, s pestrým zápisem dohrála utkání také Justina Matuzonyté s 15 body, 9 doskoky a 5 asistencemi, 10 body potvrdila formu z poslední doby Natálie Stoupalová.

Němky střelecky táhlo zahraniční duo Tonisha Baker se 14 body a běloruská novicka v marburském dresu Maryna Ivaschanka s 12 body.