Dva jistě postupující o první místo

Naše poslední představení v základní skupině Středoevropské ligy CEWL bude k vidění v hale Rosnička ve středu 19. února od 18:00. V duelu proti německému celku BC Pharmaserv Marburg půjde nejen o střetnutí dvou jistě postupujících do březnového Final Four (o místě konání ještě není definitivně rozhodnuto), ale také o přímý souboj o první místo v tabulce.

Té aktuálně vévodíme  s bilancí šesti výher a jedné prohry, když jsme nestačili pouze na rumunské Satu Mare, Marburg na druhé příčce zaostává o jednu výhru, když kromě Rumunek podlehl i v prvním vzájemném měření sil Žabinám. Na německé palubovce jsme zvítězili 88:72, a pokud chceme první příčku uhájit, musíme buď vyhrát, nebo být alespoň lepší v součtu obou vzájemných utkání.

Ze základní skupiny A do Final Four postoupí obhájkyně zlata z loňského roku Piešťanské Čajky spolu s nováčkem soutěže Kangoeroes Mechelen z Belgie. Tyto dva celky se potkají podruhé ve čtvrtek 20. února rovněž v souboji o konečné první místo.

Po tomto datu tak bude jasno i ve složení semifinálových dvojic, ve kterých se utkají vždy první s druhým z opačné základní skupiny.