Je to oficiální: Final Four EWBL v Brně

Je to jisté! Závěrečné Final Four Evropské ženské basketbalové ligy EWBL bude 21. a 22. března v Brně. O pořadatelství turnaje jsme se ucházeli jako první známý semifinalista, když jsme dvakrát hladce porazili SBŠ Ostrava.

Dalším postupujícím je běloruský celek Tsmoki Minsk s českou stopou v podobě reprezentační rozehrávačky Lenky Bartákové.
Zbývající dva účastníci turnaje pro nejlepší čtyři celky soutěže vzejdou z duelů mezi nizozemským výběrem Orange Lions a ruským Dynamem Novosibirsk a Piešťanskými Čajkami a loni bronzovým Rostovem z Ruska.

„Pořadatelství Final Four EWBL bereme jako odměnu za skvěle odvedenou práci celého klubu, jak ve výsledkové, tak organizační rovině. Před Final Four máme bilanci 9:0 a doufám, že po něm to bude 11:0,“ uvedl k pořádání turnaje generální manažer Radek Šír a poukázal na fakt, že Žabiny jsou jediným týmem z celé soutěže, který doposud neprohrál.

Do stejné fáze jsme při své premiérové účasti v soutěži postoupili i loni a nakonec jsme v ruském Rostově brali čtvrté místo. Letos věříme, že nám domácí prostředí poskytne ideální podmínky pro zisk cenného kovu.