Na Nymburk jsme nestačili

Začátek utkání nebyl pro domácí příliš vlídný, ale naše holky se ničeho nezalekly a vývoj utkání vzaly do svých rukou. První poločas byl famózní a vedli jsme 46:42. Ve druhém poločase jsme se nedokázali již vypořádat s výškovou převahou Nymburka a prohráli jsme 66:86.

Basket Žabiny Brno – DSK Basketball Nymburk 66:86

Buzov 17, Hausknechtová a Švrdlíková po 14, Adamcová 6, Tomancová 5, Vitulová a Křivánková po 4, Šoukalová a Vacková po 1

Šestky: 27/16

Trojky: 12/2

TK Basket Žabiny Brno – DSK Basketball Nymburk

Trenér hostů Daniel Kurucz: „Tak já myslím, že to bylo utkání vyrovnané, biť bylo dvou různých poločasů. V prvním poločase za stavu 24:13 jsme trochu ztratili koncentraci, udělali jsme pár chyb a Žabiny toho dokázali výborně využít a přes dva time-outy vlastně otočili ten stav až do poločasu drželi vedení. U nás se ukázalo, že jsme nebyli zvyklí na tak tvrdou hru, ale jako v rámci pravidel. Domácí hráčky šly za každým míčem, skákaly ve třech, hrály dobře pick and rolly. My jsme s tím měli problémy, v poločase jsme trochu změnili obranu a ukázalo se, že i DSK Basketball Nymburk umí bránit, protože dostal ve druhé půli jenom 20 bodů. A myslím si, že na konci jsme dokonce prokázali, biť máme to družstvo v průměru starší, tak těch sil jsme měli na konci víc, a proto jsme vyhráli.

Po vyjádření domácího trenéra Pruši, Daniel Kurucz dodal: „Já je taky radši nebudu hodnotit, ale já mám zkušenosti, že když oba dva trenéři nehodnotí rozhodčí, tak by se rozhodčí nad tím měli trošku zamyslet. Ještě k těm doskokům, souhlasím s tím, že 55:33 v náš prospěch, ale já bych chtěl tady vyzdvihnout, že domácí hráčky měli 11 útočných doskoků. My teda 15, ale s naší výškovou převahou. Bylo vidět, že domácí holky chtěli opravdu za každým míčem jít a z těch 11 doskoků je 5 týmových doskoků. To znamená, že ten tlak dokázali vyvinout opravdu dobrý a vzhledem k jejich věku si myslím, že mají budoucnost před sebou.

Domácí trenér Viktor Pruša: „Gratuluji Nymburku k výhře v dnešním utkání Z naší strany rozpačitý vstup do utkání, když jsme, jako kolega tady řekl, 24:13. Byli jsme se ale schopni z toho dostat. Postupem času jsme se dostali zpátky do hry. Jediný, kdo nám o v obraně dělal problém byla Vaughn, ale ne z toho důvodu, že bychom špatně bránili, ale trefovala těžké střely. Víceméně všechny ostatní se nám dařilo pokrývat. Ten poločasový výsledek byl takový, jaký byl a byla to přesně situace, ke který jsme si v zápasovém plánu říkali, že chce dodržet a přesně tam, kde jsme chtěli Nymburk mít, jsme ho dokonce měli. Zápas rozhodl úsek třetí čtvrtiny, kdy jsme bohužel netrefili pár otevřených situací, kleslo nám procento střelby a soupeř se začal víc prosazovat v pick and rollech Tarasava versus pozice 4, 5. Tato herní situace nás stála vedení, museli jsme vypomáhat na pivoty a nám tam vznikaly miss matche nebo volné střely, které soupeři padaly. Ale já si myslím, že se nemáme dneska za co stydět, holky bojovaly, plnily to, co jsme chtěli. Chtěli jsme hrát rychle, chtěli jsme tlačit, chtěli jsme dostat Nymburk pod tlak, všechno se nám podařilo. Jediné, co mě dnes mrzí, je procento šestek. 27/16 hovoří za vše. Ve chvíli, když jsme v plusu a díky těm šestkám se můžeme dostat do většího trháku, tak my si těma šestkami dnes nemohli pomoct. Pak samozřejmě poměr doskoků, ale to prostě při výškové převaze Nymburka se čekalo. Nechci být pokutovaný, ale nebudu dneska radši hodnotit rozhodčí. Myslím, že si všichni udělají svůj obrázek minimálně z videa.