Na víkendovém programu: brněnské derby

Po třech měsících máme na programu opět brněnské derby, které se tentokrát přesune na naši domácí palubovku. Na Rosničce tak v sobotu 9.ledna proběhne souboj s městským rivalem KP Brno.

V minulé sezóně jsme se s královopolským týmem střetli celkově pětkrát a z toho jsme třikrát slavili vybojované vítězství. I v této sezóně se nám již v říjnu podařilo po kolektivním boji na Vodove přehrát zkušený Kénik a urvat si tak cenné vítězství. KP ovšem aktuálně zaujímá 3. místo tabulky. Oproti nám má také odehráno 13 utkáními, kde disponuje 10výhrami.

Již dlouhou dobu platí pravidlo, kdy výhra ani jednoho z týmů nepadla na domácím hřišti, ale vždy byla vybojována pouze na venkovní palubovce. Stvrdíme tedy vítězné derby i na domácím hřišti a přerušíme tak toto dlouhotrvající a nežádoucí pravidlo? Sledovat to můžete na portálu Tvcom.cz od 16hodin.

„Standardně tomu bude každý dávat nálepku brněnské derby. Což vlastně není špatně, ale pro nás je to myslím zápas jako každý jiný. Výjimkou je to, že oběma týmům jde v tomto zápase o hodně, což určitě dodává na zajímavosti. KP přivedlo nové posily, to ale paradoxně může být naší výhodou. Podle mě se v sobotu bude radovat ten, kdo bude chtít více vyhrát, jak tomu v takových vyrovnaných zápasech bývá“, říká o sobotním utkání Beáta Adamcová.