Napravená reputace proti USK

Úplně jiné Žabiny dnes nastoupily do druhého finálového utkání proti favoritkám z pražského ZZVZ USK. Zatímco první utkání se před třemi dny rozhodlo prakticky v první čtvrtině, dnes nebylo jasno až do konce, a to i přesto, že Pražanky do utkání vstoupily se sebevědomím sobě vlastním – rychle nás poslaly do 7bodové ztráty (2:9) a krátce po půlce čtvrtiny se dostaly do dvouciferného vedení (9:19). Dvě a půl minuty před koncem prvního dějství jsme se však probrali z letargie a šňůrou 8:0 ustanovili skóre před první přestávkou na 19:23.

Vstup do druhé čtvrtiny se nesl ve znamení promarněných šancí na obou stranách a výsledkem byl první koš ze hry až po dvou a půl minutách hry, když se za 2 body trefila Isabelle Harrisonová (20:25), která navíc byla tou hráčkou, jež skórovala po další dvouminutové hře bez změny skóre. My jsme se i celou druhou část hry drželi na dostřel a do šaten se v poločase odcházelo za stavu poněkud netypického pro zápasy, ve kterých na jedné straně stojí ZVVZ USK Praha – 31:41.

Ve třetí desetiminutovce jsme se zásluhou dvou košů Nikoly Dudášové drželi na mínus pěti bodech, a když Beáta Adamcová využila střeleckého zaváhání Kateřiny Elhotové, snížila na rozdíl pouhých 3 bodů kapitánka týmu Klára Křivánková (49:52). Pražanky se opět pokusily odskočit, jejich snahy však zastavila Nikola Dudášová (52:55) a do závěrečné čtvrtiny se pak šlo za stavu 56:61.

V té na začátku naše naděje ještě držela Michaela Vacková, která snížila dokonce na rozdíl 4 bodů. Pak ale přišly dvě rychlé trojky Aleny Hanušové, kterými se hostující tým opět dostal do dvouciferného vedení, a my jsme únik soupeřek nedokázali zachytit. Po třech vyrovnaných čtvrtinách vyhrály Pražanky tu poslední jasně 32:14, zvítězily 93:70 a v sérii vedou 2:0 na zápasy.

Třetí utkání se odehraje ve středu 24. dubna v 17:00 v Praze na Královce.

Žabiny střelecky táhla Nikola Dudášová s 19 body podpořená 12bodovými Webb a Adamcovou.
Téměř polovinu bodů hostujícího USK zařídila se 40 body Isabelle Harrison.

Viktor Pruša, trenér BK Žabiny Brno: My jsme dnes hráli velice dobře, udrželi jsme jednu z velkých zbraní USK, což je útočný doksok, tři čtvrtiny jsme hráli vyrovnaný zápas, bohužel ve čtvrté čtvrtině nám docházely síly, bylo tam několik situací, kdy jsme zbytečně ztrátovali a zbytečně jsme dostali jednoduché koše. Myslím, že to výsledné skóre je pro nás možná příliš kruté, nijak to ale nesnižuje výkon holek a jsem rád, že se dnes odvděčily fanouškům za podporu v celé sezóně, i já bych jim chtěl tímto poděkovat. Dnes to byl zápas, který se musel líbit všem, a já jsem taky spokojený.

Pavel Kubálek, asistent trenérky ZVVZ USK Praha: Já bych chtěl poblahopřát domácím k výbornému průběhu zápasu. Rozjezd nebyl bohužel úplně podle našich představ, dlouho jsme se nemohli dostat do tempa, postupem času se nám to podařilo, dostali jsme se do klidu, dařilo se nám zakončovat a s výsledkem jsme nakonec spokojení.