Naše juniorky jsou v semifinále MČR U19

Strakonický tým stál v postupu našich juniorek, ale nedokázal vzdorovat dlouho. Již skóre první čtvrtiny 36-12 napovídal, že dramatický zápas se konat nebude.

Ani v dalších čtvrtinách nepolevila ofenzivní hra domácích hráček. Postupně uskočily již v průběhu druhého dějství na rozdíl 40 bodů, přičemž dovolili soupeřům ze Strakonic vstřelit pouhých sedm bodů.

Dominance Žabin dovolila vstřelit jedinou stovku sobotního dne. Po výsledném skóre 111:48 se probojovaly do semifinále, které začíná v neděli v 18 hodin. Soupeřem bude tým Tygři Praha, který v dramatické koncovce porazil soupeře z Chomutova.

Nejlepšími střelkyněmi Žabin byly A. Jedličková 19 bodů, K. Andresková s 18 body, A. Kytlicová s 15. Nejvíce doskoků v zápase předvedla N. Nétková, 7 asistencí si připsala N. Nétková.