Stříbrná tečka za parádní sezonou. Žabiny na Královce znovu vzdorovaly

Ani napotřetí nedokázaly basketbalistky brněnských Žabin porazit své finálové soupeřky z USK Praha a ke dvěma titulům přidávají stříbro z české nejvyšší ligy. Ačkoliv první čtvrtinu na Královce ovládly, následné minuty patřily domácímu celku, který nakonec zvítězil 87:54. Trenér Viktor Pruša na hřiště poslal všechny svoje svěřenkyně, za USK dominovala Američanka Brionna Jones. 

Parádní vstup do třetího finálového klání se podařil basketbalistkám Žabin Brno, když po úvodní desetiminutovce nad domácím USK vedly dokonce 20:15. Druhá čtvrtina však přinesla spoustu okamžiků, které brněnské hráčky rozhodily a ty nechaly tak soupeřky snadno skórovat z rychlých protiútoků. „Odehrály jsme solidní první čtvrtinu, pak jsme začaly dělat zbytečné ztráty. Druhý poločas mi přišlo, že už se jen tak dohrává, ale my jsme to nevzdaly a bojovaly jsme do poslední minuty. Myslím, že se za tu finálovou sérii nemáme vůbec za co stydět,“ prozradila kapitánka Žabin Lenka Šoukalová.

Do druhého poločasu už Žabiny nevstoupily tak úspěšně, jak v tom prvním. Po hluchém úseku již USK vedlo vysoko přes dvacet bodů a na závěrečné drama si tak fanoušci, kteří přijeli svůj oblíbený tým podpořit až na Královku, musí počkat až do další sezony. „Dneska jsme měli diametrálně odlišný nástup do utkání. Do nějaké třinácté minuty jsme hráli to, co jsme si řekli: rychle a chytře v obraně. Bohužel od té třinácté minuty se projevila fyzická převaha USK, kterou mělo po celou sérii. Především pod košem, kdy Jones byla dneska velice agilní v situaci jedna na jedna a my neměli zbraně na to to pokrýt. Druhý poločas se spíše tak dohrával a jsme rádi, že jsme ho zvládli skoro ve zdraví dokončit,“ okomentoval trenér Viktor Pruša.

V Žabinském dresu vyjma zraněné Petry Záplatové a Michaely Vackové do posledního utkání sezony zasáhly všechny brněnské hráčky. Naopak USK se i v posledním zápase spoléhalo zejména na zahraniční posily. Jejich americká pivotmanka si výkonem 32 bodů a 12 doskoků vysloužila cenu MVP finále.

ZVVZ USK Praha vs. Žabiny Brno 87:54 (15:20, 34:12, 18:9, 20:13)
Body: Vondráčková 10, Stoupalová 9, Hamzová 8, Holmes 8, Cunane 7, Knežević 5, Čechová 4, Buřtová 2, Šoukalová 1, Mezihoráková 0