Finále se vrací na Královku a Žabiny do něj nastupují s all-in situací

Zakončit finálovou sérii před domácím publikem haly Královky mohou hráčky ZVVZ USK Praha již ve středu před obrazovkami ČT sport od 20:15 hodin. Brněnský celek Žabin však nechce svému soupeři darovat nic zadarmo a do třetice tak potvrdit svoji sílu. Po fanouškovsky úspěšném domácím kole si na soupeřovu půdu vezou i důležitou podporu v hledišti.

Po dvou odehraných kolech je stav finálové série očekávaně ku prospěchu mistrovského USK Praha. Basketbalový tým Žabin Brno ale prokázal, že se na tak kvalitní tým plný zahraničních hvězd umí velice dobře připravit. Takticky i fyzicky držel s účastníkem euroligového Final Four krok v obou duelech, které nakonec prohrál nejnižším rozdílem ze všech týmů v české nejvyšší lize.

A své zbraně nehodlají Žabiny složit ani ve třetím a dost možná posledním utkání sezony. „Pokud chceme s USK držet krok po celý zápas, musíme zachytit jeho samotný úvod. Právě tato pasáž hry nám vzala šanci na lepší výsledek v domácím utkání a bude zásadním faktorem i tentokrát. Naopak rytmus a tempo hry z úvodního duelu je něco, k čemu je třeba se vrátit. Věřím, že stále máme co nabídnout a vzhledem k tomu, že již absolutně nemáme co ztratit, necháme na hřišti naprosto všechno,“ prozradil brněnský kouč Viktor Pruša.

Hnát kupředu Prušovy svěřenkyně bude znovu věrný Žabinský fanklub přímo z tribun haly Královky. Kolik šťávy Žabinám dodají a jak moc nabuzené na závěru sezony budou, můžete sledovat i živě na přímém přenosu ČT sport.