Zeithammerová míří do Žabin: Je to výzva a těším se na ni

Do Žabin přichází rychlost a dravost. Na pozici rozehrávačky doplní Elišku Hamzovou její spoluhráčka z národního týmu Kateřina Zeithammerová. Dvaadvacetiletá reprezetnantka do Brna míří z Hradce Králové, kde patřila k hlavním oporám. V konkurenčně více nabitých Žabinách se chce posunout zejména po herní stránce, těší se však i z evropské konfrontace.

Zeithammerová se svými 162 centimetry sice na první pohled nevypadá, že by měla na palubovce prohánět dvoumetrové dlouhánky. Opak je však pravdou. Centimetry totiž vynahrazuje svojí neuvěřitelnou rychlostí a agresivní obranou. „Dravost mi vyhovuje. Jsem malá a musím tak využívat jak rychlost, tak sílu, abych se dokázala prosadit,“ přiznala.

Přesně tyto aspekty brněnští trenéři po svých svěřenkyních v Žabinách požadují. I proto je Zeithammerová vhodnou posilou do dalších let. „Měla jsem trenéry v repre, takže jsem věděla, do čeho jdu. Líbí se mi bojovnost Žabin. Jde vidět jiná energie a že do toho jdou na sto procent. I fyzicky jsou jinak připravené. Je tu navíc daleko zkušenější konkurence,“ pochvalovala si dvaadvacetiletá hráčka, která s basketbalem začínala v ZVVZ USK Praze.

Po několika úspěších v mládeži zaujala Zeithammerová i trenérku Hejkovou a v 17 letech se dostala do výběru A týmu. U mistra v ŽBL však teprve sbírala zkušenosti. Ligový kariérní zlom pro ni přišel až se sezonou ve Slovance, kde dostala dostatek minut a adaptovala se tak na tempo nejvyšší ženské ligy. To následně zužitkovala v Hradci Králové.

V mladém a běhavém kolektivu Lvic patřila k hlavním oporám hradeckého basketbalu. Loňskou sezonu byla dokonce druhá nejužitečnější hráčka. Po dvou letech však cítila potřebu změny. „Chtěla jsem se basketbalově i osobnostně posunout. Nechci zůstat na místě a mám i věk na to se rozvinout. Bude to výstup z komfortní zóny, protože jsem si zvykla být v Hradci. Jdu do nového města i týmu. Je to pro mě nová výzva a těším se na ni,“ prozradila Zeithammerová.

Do Žabin jí lákala nejen vyšší konkurence v týmu, kde stejně jako v reprezentaci zaujme místo po boku Elišky Hamzové, ale i zahraniční konfrontace. „S Eliškou se na hřišti moc nepotkáme, ale s Emmčou se mi hraje dobře, jak má dlouhé ruce a nohy. Cizinky v týmu do toho dávají větší energii a je super, že se můžeme porovnávat. Z Elissy a Niki jde jiná energie a těším se na to, že s nimi budu hrát, mají jiný styl basketu. Chci si zahrát i evropské soutěže, je to něco jiného,“ řekla.

Pro Zeithammerovou to bude první sezona, kde bude mít šanci na evropskou kvalitu narazit i mimo reprezentační starty. A ambice Žabin být v mezinárodní konkurenci úspěšným týmem jí jsou blízké. „Každý chce vyhrávat. Není to na mě vidět, ale vnitřně jsem hodně soutěživá. Jsem docela tichá a potřebuju čas, než si zvyknu na prostředí a lidi. Není to tak, že bych se necítila dobře, ale chvilku mi to trvá. Těším se na posun a doufám, že do konceptu Žabin zapadnu co nejdřív a vybuduju si tu určitou roli,“ dodala.