Stoupalová míří do Polska. Děkujeme Naty!

Po osmi sezonách v ženském Áčku opouští kapitánka Natálie Stoupalová Žabiny Brno. Pětadvacetiletá reprezentantka bude od nové sezony hájit barvy polské Gdyně. Natce děkujeme za všechnu dřinu a neuvěřitelné výkony, které na Rosničce za ty roky odvedla. A přejeme jí mnoho úspěchů nejen v basketbalové cestě.

Natálie Stoupalová přišla do brněnského celku již do extraligy žákyň do 15 let, kde společně s trenéry Křivánkovými vyhrála v Žabinách svůj první titul. Další cenné kovy přidala v dorostu, kde pod vedením trenéra Richarda Fouska patřila mezi hlavní opory. Svými výkony si zasloužila opětovné nominace v juniorských i seniorských reprezentací. Své zkušenosti však nejvíce posbírala a následně i zúročila v ženském týmu.

Stoupalová se podílela na obnově žabinské síly a návratu mezi evropské velkokluby. Uplynulou sezonu odehrála v roli kapitánky, kdy se jí podařilo se svým týmem nejen obhájit pohárové triumfy, ale i porazit po 11 letech pražský ZVVZ USK. Nyní jde své štěstí zkoušet do polské VBW Gdyně.

Je to osm sezon, co jsem strávila v Žabinách v ŽBL. Osm let krásných vzpomínek a nezapomenutelných okamžiku, které mi Žabiny do života přinesly. Ale tak jako vždy něco hezkého končí, tak i něco hezkého začíná a moje kapitola se momentálně zde uzavírá. Nebylo to pro mě lehké rozhodnutí vzhledem k srdečnímu vztahu k tomuto klubu, ale i já cítím, že je na čase vyzkoušet něco nového a někam se v životě posunout jak po lidské, tak i basketbalové stránce. Vyzkoušet si, na co mám a kde jsou mé limity. A proto volím tuto cestu do budoucna. Chtěla bych poděkovat všem. Jak vedení klubu, hráčkám tak i trenérům za jejich důvěru, přístup a vše, co mi za ty roky předali. Byli pro mě jako rodina a bez nich bych nebyla tam, kde jsem teď. Jako hráčka i jako člověk. Samozřejmě jedno velké díky patří i fanouškům, kteří byli úžasní a vždy tam byli pro nás, byli naším šestým hráčem a vždy udělali nezapomenutelnou atmosféru!

Natálie Stoupalová

My Natálce za celý klub moc děkujeme a držíme palce, ať se ji i nadále ve všem daří!