Play-off startuje. Ve čtvrtfinále vyzveme Trutnov.

V posledním kole ligy stála štěstěna na naší straně a k našemu úsilí přidala i něco ze svého umění. Když jsme ve velké bitvě porazili městské rivaly z Králova Pole, mysleli jsme si, že jsme si především vybojovali výhodu domácí palubovky pro 1. kolo play-off s Hradcem Králové. V postupové matematice však existovala ještě jedna možnost…

Že je teoretická šance na to, že bychom se Hradeckým lvicím mohli vyhnout, jsme sice věděli, ale upřímně – moc jsme nevěřili, že by se pražská Slavia vzepřela papírovým předpokladům a porazila silný Nymburk.
Jenže! Ve sportu je možné všechno, a tak se vytoužené stalo skutečným a kombinace sobotních výsledků nám nakonec přidělila pro čtvrtfinále soupeře z Trutnova.
Začínáme doma

První utkání odehrajeme už v sobotu 9. března od 18:00 doma na Rosničce a do série, která se hraje na tři vítězná utkání, jdeme v roli favorita. Přesto trenér Viktor Pruša upozorňuje, že Trutnov není radno podceňovat. „Uvědomujeme si roli favorita, kterou nám přisoudilo nejen poslední kolo ŽBL. Zároveň však k soupeři přistupujeme s pokorou a respektem, který si za své letošní účinkování v základní části ŽBL určitě zaslouží.“

Trutnov je nejčetněji střílejícím družstvem z tříbodového oblouku a hraje velmi rychle, účelně a jednoduše. „Oni využívají každou sebemenší možnost k zakončení a vzhledem k absenci klasické podkošové hráčky a k obecně malému výškovému průměru se upínají k velmi rychlé přechodové fázi a právě střelbě z dlouhé vzdálenosti téměř z každé pozice. To budou stěžejní faktory, na které se budeme koncentrovat v obraně,“ popisuje trutnovský styl hry Pruša a dodává, že jeho svěřenkyně budou chtít využít síly pod košem a dobrých rozhodnutí na perimetru.

2:0 v základní části

Nad trutnovem jsme v základní částo dokázali zvítězit v obou vzájemných utkáních. V rámci 4. kola jsme v poměrně vyrovnaném zápase (34:31, 58:54, 80:68, 99:83) bez Marques Webb atakovali stobodovou hranici a hned pět hráček se dostalo nad 20 zapsaných bodů – na naší straně Záplatová (29 b.), Vaacková (22 b.) a Matuzonyté (21 b.); za Trutnov pak americké duo Adams (24 b.) a Carter (23 b.), což jsou zároveň dvě nejúspěšnější střelkyně Trutnova celkově, když Adams doručuje v průměru 13,9 b. za 30 minut a Carter 16,1 za 33 minut. Američanky v útoku doplňují Tereza Šípová (11,4 b. za necelých 23 minut) a Anna Rylichová (11,9 b. za 28 min.).

Druhé měření sil jsme na trutnovské palubovce získali jednoznačnějším poměrem 89:61. Střelecky nás táhla Webb s 19 body, Záplatová s 15 a Vacková se 14 body. 11 body se uvedla Kateřina Zohnová, která právě v Trutnově, kde hrávala před odchodem do zahraničí, zažila svou premiéru v dresu Žabin.

Program čtvrtfinále

První odveta na půdě soupeřek se odehraje v úterý 12. března od 18:30,
ve třetím utkání se Žabiny vrátí na domácí palubovku ve čtvrtek 14. března od 17:00.
V případě, že o postupujícím do semifinále nerozhodnou první tři utkání, bude série pokračovat 21. března (18:30) v Trutnově, případně sérii uzavře rozhodující pátý zápas 23. března (20:00) v Brně.