Po dramatickém finále berou juniorky stříbro

Velké drama přineslo finálové utkání na Rosničku. Síly měřily dva vyrovnaní soupeři, na straně jedné domácí pořadatel ze Žabin, druhý z Hradce Králové.

Utkání, které nemělo jasného favorita dokázala již první čtvrtina, která skončila nerozhodným stavem 24:24. Druhé dějství začaly lépe Žabiny, které si postupně vypracovaly náskok až 10 bodů, který ale hráčky Hradce postupně stáhly na poločasové 4 body.

Až na krátkou výjimku vedly celé třetí období hráčky domácích Žabin. V závěru celého utkání ale začaly dominovat hráčky Hradce, které pak již v důsledku trestných hodů si nenechaly vítězství vzít.

Nejvíce bodů: Jedličková 23, Čechová 13, Užovičová 9 – Velichová 26, Paurová 16, Brožová 11.

Nejužitečnější hráčkou MČR byla naše Emma Čechová, do nejlepší pětky se probojovala svými výkony Anna Jedličková