Po měsíci přípravy první utkání

Dnes 6.9. nás čeká první přípravné utkání, na které zajíždíme do Prahy. Soupeřem jsou Karlovy Vary. Tým má ve svých řadách hráčky, které vychází z dorostu pražské Sparty. Zápas odehrajeme na palubovce, která je domácím působištěm pro Get Better Academy. Tato akademie vychovává talentované hráče z celé Evropy, kteří by měli mít po absolvování lepší možnosti dostat se do amerických univerzit.

Zpátky k našemu dnešnímu soupeři. Tým opustila podkošovaná hráčka Julia Reisingerová, která odešla do španělské ligy. K týmu se ze zmiňované Sparty připojily hráčky Barbora Jindrová, Michaela Pitrová a Anna Rosecká. Všechny hráčky jsou reprezentantky ČR ve své kategorii. 

A co si od dnešního zápasu slibuje asistent Jakub Gazda?

„Nacházíme se ve fázi přípravy, kdy se po prvních týdnech zaměřených převážně na kondici a herní činnosti jednotlivce snažíme z části nově složenému týmu vtisknout určitý herní styl na obou polovinách hřiště. Jedná se o náš první přípravný zápas, a tak neočekáváme, že vše bude hned fungovat bez chyb. Naopak doufáme, že zápas ukáže, na co se v herní přípravě zaměřit víc a co naopak již třeba relativně funguje. Přestože určitě rozložíme minuty rovnoměrně mezi všech 12 hráček, mohl by již tento zápas s podobně silným soupeřem alespoň částečně napovědět, jak silný by náš tým mohl v nadcházející sezoně být.“