Po prohře s Rostovem končíme v EWBL čtvrtí

I utkání o bronz s ruským Rostovem mělo podobně vyrovnaný průběh jako semifinále s Rigou. A opět rozhodoval samotný závěr. Do utkání jsme šli v plné sestavě – tedy i s Petrou Záplatovou, která do semifinále nenastoupila kvůli zraněným žebrům. Ve čtvrté čtvrtině však musela odstoupit, tenktokrát kvůli výronu kotníku. Navíc ji pak následovala Kateřina Zohnová se zlomenou rukou, což se ukázalo jako zásadní. Domácí Rostov využil oslabení Žabin a dovedl utkání do vítězného konce 65:74.

„Dneska v zápase o třetí místo proti domácím byly tři základní faktory, o kterých jsme si říkali, že musíme splnit, abychom byli úspěšní. Věděli jsme, že domácí nemají co ztratit a jsou namotivovaní, do utkání jsme šli jako favoriti, ale bohužel, ani jeden z těch tří faktorů jsme nesplnili. Mluvím o vstupu do utkání, přestože se nám povedl, tak jsme za stavu 6:0 pro nás pohrdli některými otevřenými pozicemi a šancemi zpod koše, a mluvím o obranném doskoku. Ve třetí čtvrtině hráčky předvedly bojovnost, obětavost, stáhli jsme celý bodový rozdíl, v poslední čtvrtině jsme se dostali do vedení, bohužel se nám po odstoupení Záplatové a Zohnové úplně zastavil útok, hráčky z perimetru na sebe nebyly schopné vzít zodpovědnost a začali jsme ztrátovat, což byl vlastně třetí faktor z těch tří, o kterých jsem mluvil. Zlomovým okamžikem asi byla těžká trojka ve čtvrté čtvrtině za stavu +2 pro nás, kdy jsme se dostali do tlaku a koncovku jsme proti nadšeně bojujícím domácím nedokázali ustát,“ komentoval rozhodující okamžiky utkání Pruša a dodává, že hodnocení bezprostředně po dvou prohrách je velmi složité: „S odstupem pár dní to budeme určitě hodnotit jako velkou zkušenost. Byla to naše první účast, hned jsme se dostali do Final 4, takže hodnocení bude spíše pozitivní.“

Dalším double-doublem do už tak bohaté sbírky se blýskla Marques Webb s 19 body a 17 doskoky.

Rostov střelecky táhla Ekaterina Osipova s 20 body a 10 doskoky.