Poprvé ve Federálním poháru: Jdeme si pro výhru, burcuje Záplatová

Po loňské neúčasti v premiérovém ročníku Federálního poháru, nebo-li soutěže české a slovenské basketbalové ligy, čeká na Žabiny Brno první kvalifikační duel na finálový turnaj do Hradce Králové. Zápas sehrají brněnské basketbalistky v rámci akce „Utkání pro školy“ ve středu 25. ledna od 11 hodin proti Ostravě. A nic než postup mezi čtyři nejlepší celky z Česka a čtyři ze Slovenska neplánují.

Premiérový ročník nově vzniklé soutěže si basketbalistky Žabin Brno musely nechat ujít kvůli zdravotní situaci v týmu. Letos si však postup na Final8 Federálního poháru chtějí nahradit. „Jelikož jsme se turnaje kvůli zdravotním problémům po eurocupovém zápase s Bourges v minulé sezoně nemohly zúčastnit, bereme kvalifikační utkání s Ostravou velmi vážně,“ přiznala Petra Záplatová.

Jejich středeční soupeřky ze SBŠ OStrava minulý týden dokázaly, že jsou letos velmi namotivované, když ve čtvrtfinále Českého poháru doma porazily KP Brno o jediný bod. S Žabinami však mají již několik let negativní bilanci. A dopustit překvapivý lup z Rosničky Brňanky rozhodně neplánují. „Chceme jedině výhru. Je to jeden z cílů, který jsme si před sezonou vytyčili. Hrát tento pohár by dle losu pro nás mohlo být zpestřením a dobrou konfrontací i se slovenskými týmy,“ dodala Záplatová.

Kvalifikační duel o postup mezi osm nejlepších celků české a slovenské ligy odehrají basketbalistky v netradičním čase od 11 hodin. Na utkání jsou totiž v rámci akce „Utkání pro školy“ pozvané děti ze základních a středních škol. „Přijdou nás omrknout a podpořit děti ze škol, na což se moc těšíme. Byla bych ráda, kdyby jim náš zápas třeba ukázal, jak fajn je tento kolektivní sport a k basketu je přilákal,“ prozradila jednatřicetiletá křídelnice.

Utkání Federálního poháru na Rosničce bude zpřístupněno samozřejmě i veřejnosti. Sledovat je můžete i živě přes platformu TVcom. Finálový turnaj jako vítěz minulého ročníku pořádají Hradecké lvice v polovině března.