Basket Žabiny Brno – BA Lokomotiva Karlovy Vary 67:43 (11:14 32:27 45:34)

Buzov 14, Hausknechtová 13, Švrdlíková 10, Adamcová 9, Křivánková 8, Vitulová 6, Šoukalová 4, Galíčková 2, Vacková 1

Šestky: 14/11

Trojky: 15/6

Trenér hostů Tomáš Pavelka: „Myslím si, že zápas se divákům musel líbit. Byl to oboustranně hezký zápas i na pohled, tak i technicky, bylo tam dost technických košů. Blahopřeji soupeři k vítězství, kde se nepočítalo, že to skóre se navýší až na takový rozdíl. Do poločasu, snad i do třetí čtvrtiny ještě byl zápas vyrovnaný, na zápas se dalo dívat, a pak bohužel z naší strany došlo k polevení koncentrace a soupeř konto navýšil právě o ten velký rozdíl, který už do konce zápasu jen navyšoval. V podstatě z naší strany můžu pochválit tým za dobrou obranu, hlavně na začátku druhého poločasu a na konci druhé čtvrtiny. Docela mě i výkon našich hráček překvapil, kdy si myslím, že jsme splnili to, co jsme si řekli na taktických poradách. Největší strach byl z toho, aby nám soupeř neutekl o vícero bodů, což se bohužel nepodařilo splnit v poslední čtvrtině.“

Domácí trenér Viktor Pruša: „My jsme dneska neodehráli úplně ideál toho, co chceme hrát a co jsme hlavně schopni hrát. Přesto, že ten bodový rozdíl je vysoký, tak je možná trochu nespravedlivý. My jsme věděli, že to bude těžký zápas proti mladému a agresivnímu týmu. Měli jsme opět horší vstup do utkání, trápili jsme se především na útočné polovině. Myslím si, že zlom přišel na konci třetí čtvrtiny, kdy jsme v poslední dvouminutovce vyhráli zhruba 7:0, a tam se dostal ten náskok, mám pocit, přes 10 bodovou hranici, což nás uklidnilo. Poslední čtvrtina v našem případě byla asi jediná, která snese troch dneska nějaký měřítko. V našem případě byla to, co jsme asi schopni hrát a ten náskok jsme byli schopni vyšplhat. V utkání se možná podepsala i únava po středečním utkání v poháru. Já hráčkám gratuluji a doufám, že další zápasy ukážeme lepší tvář než dneska.“