Postupové úspěchy slaví i mládežnické týmy

Za poslední dny se na stránkách novin skloňuje jméno klubu v souvislosti s postupem do finále nejvyšší české ženské soutěže. Bojovnost přinesla pět let starou reprízu finálového klání Žabiny – USK. Výborné výsledky si zatím připisují i mládežnické týmy, které zabojují o tituly na nadcházejících republikových mistrovstvích.

Jako první na národní finále postoupily hráčky kategorie U12, které si o postup zabojovaly v Kyjově proti týmům KP Brno a Jiskra Kyjov. Díky dvěma výhrám postoupily na národní finále České republiky, které se bude pořádat v Ostravě 3. – 5. května. Další kategorií, která postoupila na národní finále do Chomutova 10. – 12. května je kategorie U13. Tyto hráčky si zahrály o postup proti týmům KP Brno a BK Vlčata Žďár nad Sázavou. Posledním týmem, který se probojoval na národní finále je tým hráček U11. Své národní finále odehrají v Karlových Varech 26. – 28. dubna.

Dařilo se nejen našim nejmladším, ale i týmu starších žákyň U15, které postoupily na Mistrovství České republiky do Prahy pořádané týmem BA Sparta ve dnech 3. – 5. května a juniorkám U19, které na své mistrovství odjíždějí do Prahy již tento víkend.

Držíme palce všem našim skvělým hráčkám, aby úspěšně svoji (pro některé i první) basketbalovou sezónu zakončily a odnesly si co nejlepší sportovní žážitky.