Postupujeme do play-off Eurocupu

Slavíme historický úspěch. Poprvé v Eurocupu a rovnou míříme do play-off! O našem soupeři rozhodne až výsledné postavení ve skupině a následný los.

Žabiňácká premiérová cesta v Eurocupu nekončí! Po naší středeční vysoké výhře nad Londýnem (68:41) k jistotě postupu ze skupiny do další fáze soutěže stačil jeden krok, porážka Kelternu. O tu se ve čtvrtek postaraly basketbalistky Castors Braine, když nad Němkami vyhrály 86:68.

Belgie si tak vítězstvím zajistila postup do play-off z pozice první, nám z příčky druhé. “Tajně jsme před sezonou doufali, že bychom mohli ze skupiny postoupit. Splnilo se nám to díky naší včerejší výhře nad Londýnem a dnešní výhrou Castors Braine nad německým Kelternem. Mám z toho velkou radost. Uvidíme, jaký soupeř nás teď bude čekat. Každopádně do Kelternu jedeme s touhou vyhrát a vylepšil tak skóre před playoff,” vyjádřil se k radostnému úspěchu generální manažer Radek Šír.

Příští poslední kolo Eurocupu rozhodne o finálním uspořádání týmů ve skupině a dle jejich skóre se určí pozice 1-32. První sehraje jedno venkovní a jedno domácí utkání s dvaatřicátým, druhý s jednatřicátým, a tak dále. Protivníka do play-off tak zjistíme až po utkání s Rutronik Keltern, jež nás čeká příští čtvrtek na německé půdě.