Povinnou výhru nad Strakonicemi zvládáme

Zpátky do vítězné nálady se dostaly po vysoké výhře nad Strakonicemi 92:60 basketbalistky Žabin Brno. Po třech náročných zápasech a třech prohrách v jednom týdnu si před odletem do Španělska užily konečně pocit vítězství. V české nejvyšší soutěži tak drží po sedmém kole bilanci dvou prohraných a pěti vyhraných utkání.

S daleko lehčí hlavou vstoupily basketbalistky brněnských Žabin do posledního zápasu tohoto týdne. Dvouciferný náskok si nad papírově slabším i věkově daleko nezkušenějším a mladším týmem Strakonic vytvořily již po třech minutách. S vidinou snadné výhry a třech náročných utkáních v nohách však ve druhé čtvrtině domácí Žabiny povolily v obraně. Toho hostující Strakonice využily a těžily z jednoduchých situací jedna na jedna. Druhou desetiminutovku proto oba celky odehrály vyrovnaně 20:20.

Nástup druhé poloviny utkání si ale Žabiny pohlídaly. Postupně svůj náskok navyšovaly a trenér Viktor Pruša do hry prostřídal všechny svoje svěřenkyně. Americká pivotmanka Elissa Cunane i díky své výškové převaze zapsala další ligový double-double (14 bodů a 15 doskoků). Střeleckou měla naopak s 27 body Michaela Vondráčková. S projevem svého týmu ale nebyla zcela spokojená. „Jsem ráda, že jsme potvrdily roli favorita a vyhrály jeden z těch povinných zápasů, které vyhrávat máme. Nicméně jsme se úplně dneska nesoustředily na obranu. Dostaly jsme strašně košů z jedna na jedna, což toto družstvo zdobí,“ okomentovala.

Žabiny si nakonec připsaly vysokou výhru 92:60, v lize již pátou. Naopak Strakonice na svůj letošní první úlovek teprve čekají. „Jeli jsme sem s tím, že chceme předvést kvalitní výkon a udělat krok kupředu. Bohužel vstup do utkání hodně ovlivnil zbytek. Nabádal jsem hráčky, ať jsou silné v osobních soubojích, protože tam je soupeřova zkušenost i výška. Nevím, proč jsme v deváté minutě měli na kontě jeden faul a na účtu třicet bodů. To mě hodně mrzí. Nicméně ve zbytku utkání do toho holky daly srdce a měli jsme vyrovnané pasáže, na čemž chceme stavět,“ zhodnotil utkání hostující trenér David Zdeněk.

To domácí kouč je hlavně rád, že jeho svěřenkyně zvládly absolvovat takto náročný harmonogram. „Rád bych řekl, že ve zdraví, ale máme jednu lehce zraněnou Naty Stoupalovou i Míšu Vackovou, tak snad to nebude nic vážného. Jsem rád, že jsme dneska zápas od začátku až do konce pohodlně kontrolovali a mohli tak rozložit síly,“ řekl Viktor Pruša, který se s týmem v pondělí přesouvá na další kolo Eurocupu, jenž je čeká ve španělském San Sebastianu ve středu večer.

Žabiny Brno vs. BK Strakonice 92:60 (31:12, 20:20, 17:7, 24:21)

Body: Vondráčková 27, Cunane 14 (+ 15 doskoků), Knežević 9, Mezihoráková 9, Hamzová 7, Čechová 6, Vacková 5, Buřtová 5, Šoukalová 5, Holmes 3, Stoupalová 2