Žabiny se bez výhry ze Španělska vracet nechtějí

Náročný týden hodily Žabiny za hlavu a před sebou mají jeden cíl – přivézt si ze Španělska důležitou kořist v podobě výhry. Ta brněnskému celku v úvodním kole nového ročníku Eurocupu minulou středu těsně unikla, když po dvojím prodloužení padl s francouzským BLMA 87:90. Jejich druhý soupeř IDK Euskotren by měl být papírově slabším protivníkem. A i přes výhodu domácího prostředí Žabinské basketbalistky věří, že se jim ve středu 2. listopadu podaří Španělky porazit.

Ačkoliv Žabiny letos mají jednu z nejtěžších skupin Eurocupu, předvedly, že se rozhodně dokáží rvát. Proti loňskému čtvrtfinalistovi z Euroligy odehrály padesát minut plných tvrdého boje a každá hráčka na hřišti nechala maximum. A právě s takovým projevem hry se chtějí prezentovat i ve druhém kole nové Eurocupové sezony se španělským Euskotrenem.

Zápas mají Žabiny na programu ve středu večer od 20 hodin. Do San Sebastianu ale odcestovaly již v pondělí. „Máme tak jeden den na odpočinek a aklimatizaci, což nám určitě prospěje po tak dlouhém týdnu a cestě,“ připustila americká křídelnice Bria Holmes. O venkovním úspěchu svého týmu nepochybuje. „S Montpellier jsme hráli přesně tak, jak chceme – tvrdě v obraně a dravě v útoku. Proti San Sebastianu musíme předvést stejně hladový a týmový výkon. Musíme si v hlavě nastavit, že jdeme vyhrát. Pokud splníme trenérovy pokyny a necháme na hřišti zase vše, nevidím důvod, proč bychom se neměli vracet s vítězstvím v kapse,“ dodala.

Španělský tým v úvodním kole Eurocupu podlehl na půdě Lyonu 64:76 a rozhodně si tak bude chtít spravit náladu v domácím prostředí proti Žabinám. Největšími oporami Euskotrenu proti Francii byly rozehrávačka Maria Espana s 15 body a Joy Brown s 12 body a 8 doskoky. Žabiny se spoléhají na vyrovnaný kádr, kde skvělou formu předvádí například česká dvojice Natálie Stoupalová a Petra Záplatova i Američanky Bria Holmes a Elissa Cunane. Kdo si nakonec připíše první letošní výhru, můžete sledovat živě ve středu od 20 hodin na Youtube profilu FIBA.