Španělky předvedly neuvěřitelnou mušku. V ECW tak znovu výhru nepřipisujeme

Ani druhé utkání Eurocupu nedopadlo pro Žabiny Brno dle jejich představ. Domácí IDK Euskotren ve středečním zápase ukázal, proč je španělská liga jednou z nejlepších v Evropě. Téměř každou střelu dokázaly Španělky zužitkovat. A tak i přes zdařilý výkon v útoku, odjíždí Žabiny s prohrou 80:91.

S neuvěřitelnou přesností střelby v domácím prostředí vstoupily basketbalistky IDK Euskotren do druhého kola evropské soutěže. A ať se Žabiny snažily sebevíce, téměř každé zakončení Španělek skončilo v koši. Jejich silná zbraň v podobě obrany na soupeřky zkrátka nefungovala. V útoku brněnské hráčky ale nezaostávaly, a i proto o poločase týmy odcházely do šaten za vysokého skóre 52:43.

Ve třetí čtvrtině Žabiny dokázaly chytit svoje tempo. „Začaly jsme hrát svůj basket. Půjčovaly jsme si míč, padaly nám trojky. Přesně ten styl, jaký chceme hrát. Pak to ale bohužel spadlo. Nevím čím. Jestli únavou? Netuším, prostě nám to dneska nevyšlo,“ okomentovala mrzutě hru Petra Záplatová, která dvěma trojkami v řadě snížila vysoký náskok Španělek. Následným stejným hodem Alena Hanušoví přiblížila Žabiny na dostřel čtyř bodů (65:61). Zlomit Španělky se jim ale nepovedlo.

K podkošové Mariam Coulibaly (21 bodů), jež svůj tým táhla od první minuty, se připojila i druhá zahraniční posila Joy Brown (21 bodů). A i když se po trojce Nikoliny Knežević znovu na své soupeřky dotáhly na rozdíl čtyř bodů, do Brna odjíždí s prohrou 80:91. „Mrzí nás to. Jeli jsme sem opravdu s dobrým nastavením zápas vyhrát. Byli jsme přesvědčení, že dokážeme zvítězit obranou a ne útokem, což se nám potvrdilo. Dostali jsme 91 bodů, v žádné čtvrtině jsme extrémně nepropadli. Španělky trefovaly opravdu těžké střely, zvlášť v prvním poločase. Dneska rozhodla obranná fáze,“ připustil zklamaně hlavní trenér Viktor Pruša.

S kritickým faktorem obrany a příliš mnoho inkasovanými body souhlasila i Záplatová. „Je pravda, že jejich procento úspěšnosti je vysoké, ale u nás je to celé o obraně. Trošku se trápíme a úplně nevím, co teďka k tomu říct. Je to těžká porážka, která nás mentálně nahoru neposune. Na stranu druhou si myslím, že jsme lepší tým a musíme si z toho vzít něco pozitivního. Nevzdaly jsme to, bojovaly jsme až do konce. To si musíme odvézt domů a tam zlomit ten jejich jedenáctibodový náskok,“ dodala.

ID Euskotren (ESP) vs. Žabiny Brno 91:80 (27:21, 25:22, 19:22, 20:15)

Body: Holmes 14, Záplatová 13 (+6 asistencí), Stoupalová 11, Cunane 11, Knežević 10, Hamzová 10, Hanušová 9, Vacková 2, Šoukalová 0, Vondráčková 0, Čechová (nenastoupila)