V dalším utkání přivítáme v sobotu doma Ostravu

Ještě než se Žabiny vrhnou na další kolo Eurocupu, odehrají v sobotu 5. listopadu domácí utkání v nejvyšší české soutěži. Na Rosničku přijede dravý tým z Ostravy, jenž v lize za uplynulých sedm kol nasbíral o jednu prohru více více než Žabiny a v tabulce je tak hned za Brňankami. Ty si potřebnou výhrou chtějí spravit náladu posledních týdnů.

Basketbalistky brněnských Žabin zažívají náročné období. Od začátku sezony se herně trápí v obraně, která při zápasech představuje jejich stavební kámen. Z posledních pěti utkání vyhrály pouze jedinkrát proti značně slabšímu soupeři ze Strakonic. V Chance ženské basketbalové lize nestačily Žabiny na jejich brněnské rivalky z KP i historicky nejsilnějšího oponenta ZVVZ USK Prahu. Velmi těžkou skupinou Eurocupu také zatím po dvou kolech prochází bez chtěné výhry. I proto doufají, že před odletem do Francie si zápasem proti Ostravě zvednou herní sebevědomí.

Ostravačky ale zažívají povedený start sezony. Ve vyrovnaných soubojích s Chomutovem i pražskou Slavií dokázaly urvat cenné vítězství. V minulém kole ŽBL dokonce dlouho trápily KP Brno, kterému nakonec před domácím publikem podlehly 58:66. „Ostrava letos hraje velmi dobře a rozhodně nás nečeká lehké utkání. I když jsme mírní favorité, tak v posledních týdnech nejsme v úplně ideálním rozpoložení a nesmíme nic podcenit. Hlavní bude dobrá obrana, pohlídat si doskok a týmový výkon, který nás nastartuje k lepším výsledkům,“ prozradila kapitánka Žabin Lenka Šoukalová.

Aktuálně třetí a čtvrtý tým tabulky české nejvyšší ligy navzájem poměří své síly v sobotu 5. listopadu od 17 hodin na brněnské hale Rosničce. Přímý přenos utkání vysílá již tradičně i TVcom.