Překvapivý triumf Čajek, Žabiny berou v CEWL bronz.

Nedělními zápasy o medaile vyvrcholil program Final Four Středoevropského poháru CEWL. Ve finále nad Hradeckými lvicemi překvapivě, ale zaslouženě, zvítězily Piešťanské Čajky, naše přemožitelky ze semifinále.  My bereme po výhře nad Young Angels Košice bronz.

Žabiny vs. Angels

V nedělním duelu o třetí místo jsme vyzvali košické Anděly a od počátku utkání se potvrzovaly předzápasové předpoklady. Očekávané role favoritek jsme se ujali hned v úvodu a došli jsme si pro vítězství a tedy i bronzovou medaili s jasným výsledkem 75:51.

„Jsme rádi, že jsme si po včerejšku spravili chuť a bereme třetí místo. Vytyčili jsme si jako cíl medailový úspěch, což jsme bronzem splnili. Dneska tam byly světlé momenty, my se musíme vrátit k tomu, co jsme hráli dříve, což je kolektivní tempo basketbal, který se nám momentálně nedaří,“ zhodnotil bronzové umístění Pruša a dodal, že účast v CEWL je zkušeností hlavně pro mladší hráčky a svůj účel rozhodně splnila.

Už v první čtvrtině jsme se dostali do dvouciferného vedení (21:8), to jsme ve druhé čtvrtině navýšili na dvě desítky a o výsledku bylo v podstatě rozhodnuto. Ve druhém poločase se předvedly všechny hráčky z lavičky (s výjimkou nohu šetřící Webb), každá z nich dostala minutovou porci vyšší než 15 minut a každá i bodovala.

Kateřina Zohnová a Nikola Dudášová zapsaly po 14 bodech, Matuzonyté a Stoupalová po 10 a 8 bodů přidala Karolína Malečková.
Na straně Košic se dostaly na dvouciferný zápis Michaela Balážová se 14 body a Denisa Blanárová s 12.

Čajky proti Lvicím

Zatímco ve dvou předchozích utkáních se papírové předpoklady naplnily, ve finále se zrodil o něco překvapivější výsledek. Ačkoli do něj nastupovaly v roli favoritek Hradecké lvice, Čajky byly od počátku proti tvrdou obranou a rychlými protiútoky. I když se Východočešky zlepšenou hrou dokázaly několikrát dostat na dostřel, svou šanci nikdy nevyužily a skóre ve svůj prospěch obrátit nedokázaly. Čajky zvítězily nad Lvicemi 60:54.

„Myslím, že Čajky získaly titul zaslouženě. V sezóně jsme je dvakrát porazili, ale dnes byly o něco lepší. Ony mají výbornou defenzivu, nedostanou pomalu víc jak 55 bodů za zápas a opakuje se to jak ve Slovenské lize, tak v CEWL. My jsme jim ale dnes pomohli, nepadaly nám střely, bojovnost tam sice byla, ale v důležitých okamžicích jsme nezachovali klid,“ hledala příčiny neúspěchu po utkání trenérka Lvic Romana Ptáčková.

„My jsme ve Final Four odehráli kvalitní dvojzápas. Dnešní utkání bylo z hlediska energie a psychických sil vyčerpávající a já jsem rád, že jsme to zvládli. Celý zápas byl vyrovnaný a my jsme na konci zvolili dobrá řešení v útoku a nedali jsme soupeřkám šanci se přiblížit,“ hodnotil pozitivně vítězství svého týmu trenér Piešťanských Čajek Richard Kucsa.