Přetahovaná vítězně pro Nymburk

Program 19. kola ŽBL nabídnul brněnským fanouškům dramatický souboj s DSK Basketball Nymburk. Soupeřky přijely v pozměněné sestavě – bez Švédek Bittarové a Prytzové, zato s uzdravenou snajperkou Wellsovou a novou posilou Jordan Reynoldsovou, Američankou se zkušenostmi z WNBA.

Vzhledem k tabulkovým pozicím i nedávným výsledkům obou týmů se dal očekávat vyrovnaný souboj a první čtvrtina (19:22) ani nenazačila, že by tomu mělo být jinak. Když jsme ve druhé části hry přehráli Středočešky 19:6, vypadalo to na počátek trháku.

Soupeřky se ale ve druhém poločase dokázaly rychle dotáhnout a skóre se přelévalo na obě strany. Ještě necelou minutu před koncem jsme zásluhou dvou proměněných šestek z ruky Marques Webbové vedli nejtěsnějším rozdílem jednoho bodu. Pak se ale za dva body trefila právě novicka v červeném dresu Reynoldsová, Petra Záplatová po rozehře přišla o míč a následný faul Kateřiny Zohnové nemilosrdně potrestala Chloe Wellsová dvěma body z čáry trestného hodu.  Duo Američanek tak svému týmu vytvořilo náskok tří bodů, který se ukázal býti konečným.
Jeho likvidace už byl byla v šibeničním čase nad naše síly a Nymburku jsme tak podlehli 74:77.

Bývá už skoro pravidlem, že si jedna z podkošových hráček v každém utkání připíše double-double. Dnes se to oěpt podařilo Marques Webbové za 18 bodů a 15 doskoků (při 100% střelbě z pole), 15 body a 8 doskoky po stejném statistickém bonbonku sahala Kateřina Zohnová, 13 bodů nastřílela Justina Matuzonyté, 10 bodů a 5 asistencí je dnešní zápis Petry Záplatové.  100% zápis při střelbě z pole má i dnes 9bodová Beata Adamcová.

Na nymburské straně ukázala Wellsová po zranění skvělou formu, kterou potvrdila 29 body, a spolu s 14bodovou Terezou Krakovičovou byly autorkami více než poloviny bodů svého týmu.

Daniel Kurucz, trenér DSK Basketball Nymburk: „My jsme byli celý zápas lepší, kromě pětiminutovky ve druhé čtvrtině, kdy jsme trochu naivně netrefovali koše, neskákali jsme a Žabiny toho dokázaly využít. Upřímně řečeno to vypadalo, že už se nevrátíme do zápasu zpátky, ale nakonec jsme to dokázali. Já bych chtěl holkám poděkovat, myslím, že jsme vyhráli zaslouženě.“

Viktor Pruša, trenér BK Žabiny Brno: „Prohráli jsme další utkání v koncovce. Problém jsme měli s Chloe Wells, která dala 29 bodů. Dalším problémem byly ztráty, ze kterých dal Nymburk 31 bodů.“