S Nymburkem o pozici do play-off

V sobotu 16. února sehrajeme v rámci 19. kola ŽBL duel s DSK Basketball Nymburk, aktuálně 5. celkem průběžného pořadí. Středočešky mají ambice se posunovat výš a doufají v pozitivní účinky změn v sestavě.

Nymburk poslal domů obě Švédky – Johannu Prytz a Crystel Bittar a v sestavě by stále měla chybět zraněná nejproduktivnější střelkyně Chole Wells. Jako náhradu za tyto ztráty přivedlo vedení klubu třiadvacetiletou Jordan Reynolds. 180 cm vysoká Američanka umí kombinovat pozice 1 a 2 a naposledy nastupovala za portorický celek San Sebastian.

My sídlíme na 3. příčce tabulky a z dalších míst na nás kromě Nymburka dotírají i hradecké Lvice, které v tomto kole budou favoritkami v utkání s Ostravou.

„Vzhledem k dosavadnímu průběhu soutěže je pro nás v tuto chvíli jasným cílem poprat se o celkové 3. místo po základní části. Sobotní utkání s Nymburkem je jedním ze dvou nejdůležitějších utkání, která nás k tomu v případě výhry mohou nasměrovat. Nymburk je silný eurocupový soupeř, my však chceme využít výhody domácího prostředí a zápas vyhrát,“ říká před utkáním asistent trenéra Jakub Gazda a dodává, že zásadní bude fyzická i mentální regenereace po náročném utkání EWBL ve švédském Umeå a s tím souvisejícím dlouhým cestováním.

Utkání začíná v sobotu 16. února v 17:00.