Při druhém domácím utkání prozkoušíme Slávii

Po výhrách nad KARA Trutnov a Slovanka Mladá Boleslav v rámci nejvyšší ženské basketbalové ligy poměříme tuto sobotu 2. října síly s celkem BLK Slavia Praha. Druhý domácí zápas bude zároveň premiérovým startem pro naši bývalou kapitánku a klubovou odchovankyni Kláru Křivánkovou, která nastoupí na Rosničce v dresu hostí.

sobotu 2. října od 17:00 hala Rosnička přivítá tým BLK Slavia Praha. Hráčky Žabin čeká třetí utkání Renomia ŽBL v sezóně 2021/2022, kde zatím spolu s neporaženou USK Prahou stojí v čele tabulky.

Po úvodní vysoké výhře 83:44 nad Trutnovem navázaly basketbalistky na své výkony i v Benešově a Slovanku porazily 50:69. Naopak náš sobotní soupeř z Prahy utrpěl na Královce porážku 38:85 s USK.

Při druhém utkání chyběla Natálie Stoupalová. „Minulý zápas na Slovance jsem neodehrála kvůli očkování, po kterém jsem se necítila dobře. Holky dovezly výhru a teď se společně těšíme na další domácí zápas proti Slávii. Slávie má svoji kvalitu a my si nemůžeme dovolit jakkoliv soupeře podcenit. Z naší strany musíme odehrát dobrý zápas,“ okomentovala třiadvacetiletá pivotmanka.

Premiérový start jako hostující hráčka zažije odchovankyně a bývalá kapitánka Žabin Klára Křivánková. Ta po loňské sezóně přestoupila i s Klárou Stloukalovou právě do pražského týmu Slávie. „Ve Slávii letos působí naše bývalé dvě hráčky, což mě mrzí a samozřejmě to bude nepříjemné. Ale takhle to ve sportu chodí a my se s tím musíme porvat,“ dodala Stoupalová.

Se Slávií jsme v posledních dvou sezónách Renomia ŽBL prohráli pouze jedinkrát z pěti utkání a to na hostující hale. Domácí palubovka zůstává prozatím neporažena. Přijďte nás v sobotu 2. října v 17:00 podpořit při obhajobě nedotknutelnosti přímo na Rosničku, nebo zápas sledujte na TVcomu.