Přípravu zakončujeme druhým místem v Trutnově

Poslední víkend před začátkem sezony 2022/2023 vyjely Žabiny na turnaj O pohár města Trutnov, kde celkově skončily s bilancí jedné prohry a dvou výher na stříbrné příčce. Brněnští trenéři otestovali poslední možné kombinace a systémy a znovu zapojili do hry všechny svoje svěřenkyně. Příští víkend tak mohou sílu obměněného týmu okusit naostro v ŽBL.

Závěrečné tři zápasy sehrály brněnské basketbalistky Žabin na turnaji v Trutnově. V úvodním čtvrtečním duelu nestačily na eurocupový Gorzow z Polska 58:72. Naopak v pátečním a sobotním utkání jasně dominovaly nad svými soupeřkami z Bánské Bytrice (Slovensko) a domácími Kara Trutov, když oběma celkům nastřílely sto bodů – 100:42 a 100:60. S bilancí dvou výher a jedné prohry se tak umístily na druhém místě, hned za jejich jedinými přemožitelkami z Polska.

Trenéři herně zapojili všechny svoje svěřenkyně, jenž se prosadily i bodově. V prvních dvou utkání excelovala zejména rozehrávačka Eliška Hamzová, v posledním zápase se prosadily naopak podkošové hráčky Natálie Stoupalová (27 bodů) a Elissa Cunane (22 bodů).