Pruša povede Žabiny i v dalším roce. Beze změny zůstává celý realizační tým

Na svoji sedmou sezonu v roli hlavního trenéra Žabin kývl šestatřicetiletý Viktor Pruša. Ambiciózní kouč letos dotáhl svůj tým k nejúspěšnějšímu výsledku novodobé historie klubu. Není tak divu, že vedení klubu projevilo zájem ve spolupráci pokračovat i v nadcházející sezoně 2022/2023. Prušovou pravou rukou nadále zůstane i Jakub Gazda, či legendární Jan Bobrovský v roli prvního asistenta. Stejně tak se znovu může spolehnout na duo Jířa – Jířa.

Mít kvalitní a stabilní kádr je prvním krokem k úspěchu. Základní kamen každého kolektivního sportu však tvoří pozice trenérská. A tu v Žabinách od roku 2016 nereprezentuje nikdo jiný, než Viktor Pruša. V roli hlavního kouče po dvou zlatech z Českého poháru a ligovému bronzu i stříbru tento rok dovedl klub dokonce k nejpovedenější sezoně od let 2012/2013. Se třemi medailemi na krku se tak může pyšnit titulem letošního nejúspěšnějšího brněnského trenéra.

Po dalším zlatém titulu v Českém poháru se svými svěřenkyněmi Pruša vyhrál i třetí evropskou ligu EWBL. V premiéře druhé nejprestižnější kontinentální soutěže se probojovali mezi šestnáctku top týmů a vypadli s pozdějšími vítězi soutěže. Třešničkou na dortu bylo finále české nejvyšší soutěže. Vedení klubu si tak nekladlo jediné pochybnosti, proč by měl pozici hlavního trenéra zastávat někdo jiný. „Viktor Pruša za svých šest let v Žabinách dovedl klub k sedmi medailím, což je za mě velký úspěch. Líbí se mi jeho práce i přístup, a kam tým pod jeho vedením směřuje. Jsem opravdu rád, že jsme se domluvili na spolupráci na další dvě sezony,“ okomentoval generální manažer Žabin Radek Šír.

Přemlouvání Pruši nemuselo být na místě, neboť on sám chce na úspěšnou Žabinskou éru navázat. „Žabiny jsou ambiciózní organizací se slavnou historií. Právě ambice jsou společným jmenovatelem naší spolupráce a hlavním důvodem mého setrvání i pro další sezonu. Z klubu cítím potenciál růst a možnost se na tomto progresu podílet mě motivuje a dává smysl. Udělám vše proto, abych ve mně složenou důvěru nezklamal,“ řekl.

Neměnné silné jádro realizačního týmu zůstává

Žabiny by bez legendárního kouče i basketbalisty Jana Bobrovského nebyly Žabiny. Proto se i v příštím roce na pozici 1. asistenta pan Bobrovský zapojí do dění v týmu. Po svém boku Pruša v příští sezoně najde i svého parťáka Jakuba Gazdu. Jako mladé duo se společně na lavičce potkali v roce 2014 a rok poté dotáhli prvoligový tým Handicap Tišnov do nejvyšší soutěže. V ní však od sezony 2016/2017 dirigují hráčky Žabin a nejúspěšnějšímu brněnskému i českému klubu vrátili jeho vrcholné postavení.

Kondici brněnských žabek si vezme do parády taktéž sedmým rokem Jiří Panáček. Po přechodu z mužského basketbalu na ženský se v Žabinách ustálil i masér Jiří Janovský.

Žabiny tak disponují nejen řadou profesionálních hráček, ale i lidí, kteří se o ně starají. „Jsem rád, že celý realizační tým pokračuje. Spolupracujeme společně už šest let. Máme nastavené procesy, každý víme, co můžeme od druhého čekat a dohromady to skvěle funguje. Poslední sezona byla naše nejúspěšnější, ale věřím, že máme před sebou ještě spoustu dalších úspěchů,“ dodal Šír.