První posila pro sezónu 2019/2020

Z Moravskoslezského kraje přichází do Žabin první posila pro nadcházející sezónu. Anežka Kopecká, rodačka z Havířova a odchovankyně místního basketbalu, si svou premiéru v ŽBL odbyla v prosinci 2015 jako patnáctiletá v dresu SBŠ Ostrava, jejíž dres pak hájila následující čtyři sezóny. V té příští bude 181 cm vysoká hráčka součástí podkošové sestavy Žabin – trenéři s ní počítají na pozici č. 4.
V uplynulé sezóně byla Anežka jednou z klíčových hráček Ostravy – v základní části odehrála průměrně za zápas přes 22 minut, ve kterých zapisovala v průměru 11,4 bodu a 4,4 doskoku. Tahounkou svého týmu pak v utkáních proti nejtěžším soupeřům – 19 bodů nasázela Nymburku, 16 pražskému USK, 15 Hradci a po 12 bodech KP Brno a Žabinám.
Na začátku února si přetrhla vaz v koleni a sezóna pro ni předčasně skončila. Teď už zase rehabilituje a trénuje, aby ve svém novém angažmá mohla podávat co nejlepší výkon.

Více informací se o držitelce zlaté medaile z ME U16 z roku 2015 a čtvrtého místa z ME U18 z roku 2017 dozvíte v rozhovoru, které pro vás chystáme. Stanete se jeho spolutvůrci? Otázky a vzkazy pro Anežku můžete zasílat prostřednictvím tohoto formuláře: