První utkání, první stovka

Na úvod letošního ročníku Ženské basketbalové ligy jsme vycestovali k předehrávce 1. kola do Ostravy, která pro tuto sezónu sestavila velmi mladý tým složený převážně z hráček narozených v letech 1999 a 2000, které doplnily pouze čtyři starší hráčky – pivotka Anna Pavlicová, zahraniční podkošové duo Lucia Hadačová ze Slovenska a Litevka Ieva Savickaite a srbská rozehrávačka Ines Corda.

Do utkání proti týmu, který v loňské sezóně obsadil konečnou 11. pozici, jsme vstoupili jako papíroví favorité a tento předpoklad jsme velmi brzy začali potvrzovat, a to i přesto, že prvními skórujícími byly domácí hráčky. Hranici dvouciferného náskoku překročila jako první pěti body v řadě Petra Záplatová a byla to právě ona, která po 4 bodech Webbové ustálila skóre před první přestávkou dvěma proměněnými trestnými hody na 17:30.
Ve druhé čtvrtině dolehla na domácí obrovská střelecká krize, kdy na první připsané body čekaly přes dlouhých 7 minut. Celkově jsme soupeřkám v druhém dějství povolili pouhé 4 body a své vedení jsme navýšili na 37 bodů. Do šaten se tak v poločase odcházelo za stavu 21:58.
I třetí čtvrtina se nesla ve zvyšování rozdílu stavu – Ostravanky skórovaly pouze 6 body ze hry a s téměř 40bodovou ztrátou, se kterou pak nastupovaly do závěrečné části hry, už mohly jen těžko něco dělat. Opakující se nepřesné střely z jejich strany znamenaly jen další bodový propad.
Nám se naopak na půdě soupeře střelecky dařilo, což necelou půl minutu před koncem utkání zpečetila překonáním 100bodové hranice Justina Matuzonyté.

SBŠ Ostrava – Žabiny Brno 54:101

Záplatová 19, Matuzonyté a Webb po 16, Lančová 11, Křivánková a Šoukalová po 10, Adamcová 7, Stoupalová 5, Dudášová 4, Vacková 3