BK Handicap Brno – ZVUS Hradec Králové 53:91

Adamcová 10, Stoupalová 9, Kašpárková 8, Křivánková a Švrdlíková po 6, Vitulová 5, Šoukalová 4, Hausknechtová 3, Sedláková 2

Šestky: 18/8

Trojky: 16/3

Do zápasu jsme vstoupili jako hurikán, kdy diváky mohli vidět koš za košem na obou stranách. Hosté odskočili až v samotném závěru první čtvrtiny a to na 8 bodů. Ve druhé čtvrtině hradecké hráčky dokázaly využít chyb domácích v obraně a i vysokým procentem střelby skóre v poločase bylo 33:52. Třetí čtvrtina by v tomto zápase z našeho pohledu nejhorší, kdy jsme vstřelili první koš až po šesti odehraných minutách. Domácí holky bojovaly až do konce, jenže hradecké lvice nepolevily ve vysoké úspěšností střelby a stále svůj náskok zvyšovaly.

Viktor Pruša, BK Handicap Brno: „Do zápasu jsme šli s cílem udržet vysoké zápasové tempo a dostat soupeře pod tlak. Bohužel jsme však při obraně hráče s míčem dělali až příliš triviální chyby a střelecky skvěle disponovaného soupeře nechali zakončovat z otevřených pozic. V postupné obraně jsme dělali naprosto totožné chyby, které jsme logicky nebyli schopni dorotovat. Útok a obrana spolu úzce souvisí a v našem případě to dnes přesně tak vypadalo. Soupeř byl dnes lepší ve všech herních činnostech a zaslouženě vyhrál.

Romana Ptáčková, ZVUS Hradec Králové: „Já jsem ráda, že jsme pokračovali v duchu posledního zápasu před novým rokem proti KP Brno, kdy si myslím, že jsme zahráli taky velmi dobře. Měli jsme samozřejmě respekt před tady celkem horkou půdou Handicapu Brno, protože víme, že tady několik soupeřů favoritů pohořelo, takže si myslím, že jsme podali velmi dobrý výkon. Bylo tam vidět velké sebevědomí a myslím, že střelecky to byl náš nejlepší zápas.“