Rok 2024 Žabiny odpálí doma se Slovankou

Stejně jako loni, i letos nový rok basketbalistky Žabin přivítají domácím utkáním proti Slovance. V úvodu sezony dokázal brněnský celek pražské soupeřky přehrát 94:63, a proto doufá, že na Rosničce naváže na vítěznou vlnu z rozehrané nejvyšší české ligy i v sobotu 6. ledna.

Již v sobotu 6. ledna se vrátí hráčky Žabin Brno do herního tempa nejvyšší české ligy. Od 17 hodin na hale Rosnička letos podruhé porovnají síly s pražskou Slovankou a věří, že je i podruhé porazí. „Čeká nás první zápas v novém roce a všichni do něho chceme vkročit správnou nohou. Pro nás bude důležité se soustředit hlavně na naší hru. Hrát koncentrovaně po celých čtyřicet minut jak na obranné, tak na útočné polovině hřiště,“ prozradila taktiku žabinská křídelnice Simona Sklenářová.

Brněnský tým musel před Vánoci zkousnout trpkou porážku v Istanbulu, která pro ně znamenala konečnou v prestižní evropské soutěži. Slovanka naopak na domácí půdě zaskočila Hradecké lvice v české lize, když vybojovala důležité vítězství 97:82 a ukončila tak svoji smolnou šňůru porážek. Vůli začít nový rok 2024 výhrou tak bezesporu mají oba celky stejný. Papírově však jasným favoritem budou právě domácí Brňanky. „Věřím, že si na Rosničku najdou cestu naši fanoušci a poženou nás za prvním letošním vítězstvím,“ potvrdila ambice Sklenářová.

Tribuny brněnské haly Rosničky se fanouškům otevřou v 16:10, živý přenos duelu od 17 hodin vysílá i platforma TVcom.