Rozjetý vlak USK Praha dostal zelenou

Rozjetý vlak s názvem ZVVZ USK Praha a jeho 40bodovou strojvedoucí Alenu Hanušovou se nám v prvním finále zbrzdit nepodařilo a z Prahy vezeme výsledek 108:51.

O tom, kdo je už několik let i v letošní sezóně v ŽBL lídrem není pochyb a dnes už první čtvrtina ukázala, že domácí hráčky žádné překvapení dopustit nehodlají. My jsme během první deseteminutovky proměnili pouhé tři koše ze hry (32:8) a 6 z celkových 8 bodů nastřílela Nikola Dudášová.

„Dneska ten ráz zápasu naznačila už první čtvrtina, ta naše role pak byla velmi složitá. jediná čtvrtka, která nám vyšla byla ta 2. Byli jsme zakřiklí a byla tam nějaká naivní rozhodnutí,“ hodnotil po utkání trenér Žabin Viktor Pruša.

Ten dal v utkání příležitost všem hráčkám z lavičky a právě dvě z nich – Natálie Stoupalová (10 b.) a Tereza Lančová (9 b.) byly nejlepšími střelkyněmi na straně Žabin.

Hlavní tahounkou domácích byla se 40 body a 6 doskoky za 27 minut Alena Hanušová, která tím vytvořila nejlepší střelecký výkon sezóny v ŽBL, 17 bodů pak přidala Marija Režan a 12 Isabelle Harrison.

Asistent trenérky Hejkové Pavel Kubálek po zápase kladně hodnotil mimo jiné vstup svých svěřenkyň do utkání: „Celý tým skvěle bránil. Soupeře jsme nechali skórovat až v 7. minutě, což je skvělé. Jsem rád že jsme do této série vstoupili vítězně a nelze vypíchnout výkon jednotlivce.“

Karty jsou jasně rozdány a vítězství USK se očekává i v dalších utkáních, přesto trenér Pruša ví, že máme co zlepšovat: „Zahráli jsme dnes 1 nebo 2 levely pod naše možnosti a v sobotu se budeme chtít prezentovat jinak.“

2. utkání se odehraje v sobotu 20. dubna v 17:00 v hale Rosnička.