S Euroligovým vítězem v přípravě prohráváme o 13 bodů

Zatím nejkvalitnější zkoušku předsezonní přípravy zvládly basketbalistky Žabin obstojně. S loňským vítězem Euroligy maďarskou Šoproní prohrály 64:77 a podle slov hlavního kouče Pruši mají do nadcházejícího ročníku na čem stavět.

V řadě už třetí přípravný duel sehrály ve středu 14. září hráčky brněnských Žabin. Po domácím turnaji BESU CUP na halu Rosničku přijely i současné euroligové šampionky z maďarské Šoproně. Ty v neúplné sestavě české basketbalistky porazily 77:64, v čele s jednadvacetibodovými Alice Kunek a Bruttney Sykes.

Žabiny si proti úřadujícím mistryním otestovaly všechny svoje možné herní varianty, přičemž se na hřiště dostala celá dvanáctka hráček. „Odehráli jsme další kvalitní utkání, tentokrát proti soupeři z řad nejsilnějších. A ačkoliv jsme měli velmi slušné fáze, střídaly se s těmi, na kterých musíme ještě zapracovat. Zápas nám posloužil k prozkoušení našeho herního konceptu mimo trénink a do přibližující se sezony máme na čem stavět,“ okomentoval Pruša, který stále čeká na doplnění kádru o poslední posilu Knežević, jenž se aktuálně připravuje na mistrovství světa konané v Austrálii.

Žabiny mají necelé dva dny na zregenerování a doladění herních taktik, neboť hned v pátek nastupují do Diplomat Cupu ve slovenských Piešťanech, kde je čeká úvodní zápas s dalším euroligovým celkem Polkovicemi.