S Ostravou si Žabiny poradily hladce 85:52

Druhou čtvrtinou rozhodly domácí Žabiny o výhře 85:52 nad SBŠ Ostravou v dohrávce 12. kola ženské extraligy. Připsaly si tak další povinnou výhru a upevnily si druhé místo v tabulce. V dresu Žabin se v utkání představilo všech dvanáct hráček, včetně mladičké dorostenky Adély Mezihorákové, jež ve svém debutu vstřelila i první body.

Trošku rozespale vstoupily domácí hráčky Žabin do utkání 12. kola ženské nejvyšší ligy proti týmu SBŠ Ostrava. V úvodní čtvrtině ztratily sedm míčů, ze kterých soupeřky vytěžily jednoduché koše. Díky tomu s favorizovaným brněnským celkem držely krok a po prvních desíti minutách prohrávaly jen rozdílem tří bodů (14:11).

Pak ale Žabiny přitvrdily v celoplošné obraně a Ostravačky se nemohly prosadit. Za zbytek poločasu se pouze jednou trefila Stella Tarkovičová. Naopak domácí basketbalistky do koše sázely jeden míč za druhým a navýšily svůj náskok na 29 bodů (42:13). První body v áčku žen vstřelila i dorostenka Adéla Mezihoráková. „Jsem nadšená, že hned první zápas jsem měla tu možnost hrát a dala i koš. Je to pro mě velká věc. Bylo to těžké, nemohla jsem se ani hnout a byla jsem vytřepaná,“ popsala svoje dojmy šestnáctiletá basketbalistka, pro kterou tento zápas znamenal ligový debut.

Po poločasové pauze oba týmy předváděly vyrovnanou hru. Rozdíl ze druhé čtvrtiny byl však příliš vysoký a ostravskému celku se výsledek zvrátit už nepodařilo. „Nepřijely jsme jako favorité, ale snažily jsme se odehrát co nejlepší utkání. To se nám, až na druhou čtvrtinu, povedlo. Splnily jsme tak vše, co jsme chtěly. Zlepšit ale musíme úspěšnost střelby,“ prozradila hostující Eliška Kubíčková, autorka 17 ostravských bodů.

Žabiny porazily své soupeřky vysoko 85:52 a připisují si devátou výhru z desíti ligových utkání. Domácí trenér Viktor Pruša je rád, že se po měsíci vrátili do rytmu ŽBL. „Asi se očekávalo, že to bude zápas o jednom jasném favoritovi, což se potvrdilo. Byly tam ale věci, co se mi ne úplně líbily. Dvaadvacet ztrát není vhodné naší hře. K tomu jsme dovolili soupeři patnáct útočných doskoků. Vznikaly podobné situace jako ve středu v poháru. Na stranu druhou, hodně jsme rotovali sestavu. Bylo tam dvanáct hráček v různých kombinacích, takže ne vždy to bylo úplně standardní. Výhru máme a jsem rád, že se všichni dostali na kurt,“ zhodnotil.

Žabiny Brno vs. SBŠ Ostrava 85:52 (14:11, 28:2, 22:21, 21:18)

Body: Hamzová 14, Grigalauskyté 12 (double double + 12 doskoků), Jurčenková 11, Kopecká 10, Stoupalová 8, Holmes 7, Šoukalová 7, Záplatová 6, Beránková 5, Mezihoráková 3, Galíčková 2, Buřtová 0