Zápasový program ob den Žabiny zakončí se Strakonicemi

Sotva si basketbalistky Žabin odpočaly po pátečním utkání s Ostravou, čeká je další dohrávka nejvyšší české ligy. Tentokrát na Rosničku zavítají v neděli 6. února BK Strakonice. Jako favorité na vítězství si chtějí domácí hráčky hlavně pohlídat svoji hru a nedělat zbytečné chyby.

Náročný program zažívá celý tým brněnských Žabin. Během jednoho týdne odehrály už dvě utkání, ve středu Český pohár proti pražské Slavii a páteční 12. kolo ŽBL s Ostravou. To třetí je nemine v neděli 6. února od 16 hodin, kdy přijede mladý celek ze Strakonic.

Pouhý jeden den tak měly basketbalistky na regeneraci a přepnutí na dalšího soupeře. A ačkoliv jdou do klání jako favorité, plánují si svou roli potvrdit lépe, než v předchozích zápasech. „Proti Strakonicím bychom opět měli ukázat naši jednoznačnou převahu. V prvním zápase po dlouhé době proti Slávii jsme s tím měli velký problém. S Ostravou se to už zlepšilo a musíme takto pokračovat dál. Jsou to mladé týmy, které jsou často nepředvídatelné a může nás to zaskočit jednou, ale ne víckrát. Nemůžeme se nechat uchlácholit a podceňovat situace. Měli jsme problémy s doskokem a ztrátami, které proti těmto týmům vyvolává i hra, které se bohužel často přizpůsobíme. A toho se musíme vyvarovat,“ prozradila taktiku Petra Záplatová.

Žabiny se Strakonicemi již tento rok poměřily síly. Z venkovního souboje dovezly výhru 58:91. Jak se jim zadaří tentokrát, můžete sledovat v neděli od 16 hodin na hale Rosnička anebo na online přenosu webu TVcom.