SBŠ na nás podruhé nevyzrálo

V dnešním posledním utkání před reprezentační pauzou porážíme Ostravu na domácím hřišti 74:55. Hned od začátku bylo jasné, že tento čtyřiceti minutový souboj bude velice agresivní. Bylo také vidět, že jsme se z předešlého propadáku v Ostravě poučili a nic nenechali náhodě.

Takřka od první minuty jsme diktovali ráz hry. Bezmála tři a půl minuty trvala bodová absence na straně soupeře, a to především díky naší kvalitní a svědomité obraně. Poté se soupeř vrátil do hry, ale jen na malou chvíli. Netrvalo totiž dlouho a skóre na straně Ostravy opět stagnovalo. V tomto tří minutovém úseku jsme si vybudovali náskok 17:8. Přidala se nejen bojovnost a agresivní bezkompromisní rychlé útoky, ale i přechodová hra a soupeře jsme tak přehráli 23:10.

Ve druhé čtvrtině se nám povedly i některé střely za tři body. Také díky kolektivní hře jsme předvedli velmi hezké akce zakončené košem. Pár vteřin před koncem se zranila ostravská rozehrávačka Rašková a musela tak odstoupit ze hry. První poločas jsme vyhráli 43:20.

Třetí čtvrtinu zahájila Adamcová střelou za trojkovým obloukem. Ostrava však v této části hry dostala velký prostor pro zakončování a také druhé šance, které častokrát dokázala využít ve svůj prospěch. Této čtvrtině tak bodově zvítězil soupeř o tři body a skóre po zaznění klaksonu se tak zastavilo na poměru 59:39.

Poslední desetiminutovku zahájila Ostrava střelou za tři body. Poté jsme však otěže zhruba na pět minut převzali my a náskok si tak opět o pár bodů pojistili. Načež však přišla nečekaná odezva soupeře. Bezmála 5 minut do konce hrací doby to vypadalo, jako kdyby ostravské hráčky zapnuly rezervní motory a jejich energie a bojovnost nás absolutně převálcovala. Konec utkání tak přetáhly na svoji stranu a předvedly třinácti bodovou šňůru, kterou pár vteřin před koncem přesekla až Vondráčková. Konečné skóre se tak dostalo na 74:55.

Tři čtvrtiny jsme byly bojovnější, agresivnější jak v obranné tak i útočné fázi a předvedli jsme kolektivní výkon, jehož důkazem jistě je i dnešních 23 asistencí. Spokojeni můžeme být i s úspěšností trestných hodů, kdy jsme ze třinácti střel minuly pouze jedenkrát. Bodově dnes vynikly Stoupalová a Vacková (15 b.), ale dařilo se i Adamcové (12 b.) a Křivánkové (10 b.).

Jakub Gazda, asistent trenéra: „Podobně jako se Slovankou doma, za výkon v prvních 35 minutách můžeme být spokojeni. Co kvitujeme, tak je určitě nasazení v obraně, takové ty 50/50 míče, které jsme v posledních zápasech neměli, tak  to se dnes změnilo. Jediná kaňka na tomto zápase byla, že za posledních 5 minut zvládneme prohrát o 11 bodů. Ale samozřejmě s výsledkem – výhrou můžeme být spokojeni. Doufám, že v Chomutově, v posledním zápase základní části, bude ještě, o co hrát.“

Iveta Rašková, trenérka SBŠ Ostrava: „My jsme v dnešním utkání měli v prvním poločase především problém se vyrovnat s tvrdou hrou, kterou předváděly Žabiny. Rozhodčí toho také trošku odpustili a z toho plyne nějaké to zranění v našem týmu. Ale my jsme si v druhém poločase slíbili, že budeme bojovat. Trošku uhrajeme nějaký lepší výsledek. Druhý poločas jsme vyhráli a já bych chtěla poděkovat svému týmu, že právě v druhém poločase se vyrovnal i s tou agresivitou. Měli jsme dneska spoustu ztrát, ale na druhé straně ta bojovnost s nasazením na útočném doskoku, kdy jsme měli 18 útočných doskoků. S tím, jak se ten zápas vyvíjel, se mi zá, že je pro nás výsledek přijatelný.“