Série je vyrovnána!

Dnes jsme vybojovali 2. semifinálové kolo play-off Renomia ŽBL a dorovnali tak sérii na 1:1! Skvělé výkony na obou stranách dnes přinesly skvělou podívanou.

I přesto že jsme to nebyli my, kdo otevřel skóre utkání, Vacková vstřelila krásnou trojku a posunula nás tak v tomto utkání do vedoucí pozice. Hra byla od samého začátku velmi dynamická a silová na obou stranách hřiště. V půlce první čtvrtiny na hřiště naběhla energická Hamzová, která na hřišti udělala nevídaný vítr. Přidaly se vkusné náběhy pod koš, kterých jsme se svědomitě ujali a polahodili tak diváckému oku. Právě díky této spolupráci jednotlivých dvojic jsme se dvě minuty před koncem první části dostali do vedení, které jsme zvládli udržet až do zaznění klaksonu (26:21).

Hned ze začátku této desetiminutovky bylo zřejmé, že si výhodu chceme udržet za každou cenu, což bylo zřejmé z našeho nasazení. Zlepšili jsme dokonce i doskok na útočné polovině a měli jsme tedy více druhých pokusů při zakončení. Kousek za polovinou čtvrtiny jsme se již těšili z vybudovaného 9bodového náskoku. Ovšem v tu chvíli Hradec nasadil zónovou obranu, kdy nám chvíli trvalo se zorientovat a tak se bodový náskok trochu snížil. Tuto nejistotu rozbila Adamcová krásnou střelou za 3 body a poslala tak hradecké lvice zpět do osobní obrany. Ovšem díky naší těsné obraně se Hradci příliš nedařilo na útočné polovině skórovat. Do poločasu jsme tak odcházeli s bezmála 10bodovým náskokem.

Naše třetí zakletá čtvrtina. Lvice nám hned na úvod dvěma trojkami a nájezdem připomněly, že se nehodlají vzdát jen tak. Tím bez jednoho bodu dorovnaly rozdíl z poločasu. Nám se déle nedařilo skórovat, a tak po čtyřech odehraných minutách jsme tuto čtvrtinu prohrávali 2:14! V tom měla prsty i Effangová a její dvě úspěšné trojky v těsném závěsu. Chvíli to dokonce vypadalo, že tato desetiminutovka bude trojkovým soubojem Vackové proti lvicím, těm se však podařilo vstřelit celých pět trojek a tento souboj vyhrály na plné čáře. I přesto jsme udrželi vedoucí pozici (68:61).

V očekávání byla velice napínavá poslední desetiminutovka. To jsme však smetli ze stolu již po prvních čtyřech minutách, kdy jsme skóre natáhli na 11 bodů. I přes mírné kolísání jsme si náskok udrželi a hrdě vyrovnáváme sérii s konečným skóre 85:76.

Hvězda utkání
Dnes zářila Michaela Vacková, která si s 21body a 13doskoky vysloužila double-double! Její % za 3 body vystoupalo přesně na polovinu a jednoznačně zaujala pozici nejužitečnější hráčky tohoto utkání. Skórovat se dařilo i Adamcové (14b.) a pomyslnou desetibodovou hranici překročila i Kopecká (11b.). Na straně hostí to byla Čuperková s 18body a Marečková s Effangovou (17b.).

Viktor Pruša, trenér BK Žabiny Brno: „My máme dnes určitě obrovskou radost. Přesto, že jsme srovnali “pouze“ na 1:1, tak přišla obrovská euforie. Protože si myslím, že dnes z holek spadl obrovský kámen a trošku mentální blok, který měly proti Hradci. Já jim to hrozně přeji, protože mají být na co pyšné. Dnes si dokázaly, že když hrají na hraně úsilí, vůle a nasazení, přesně tak, jak se play-off zápasy hrají, tak se dá hrát i s takto silným týmem jako je Hradec. A já jim chci dnes moc pogratulovat, protože si to opravdu urvaly a je to ohromně cenné vítězství, hlavně tedy po té mentální stránce“.

Romana Ptáčková, trenérka Sokol Hradec Králové: „V Hradci Králové jsme zvítězili na doskoku asi o 20 bodů a dnes jsme celý zápas měli trošku problémy s doskokem. Nemyslím si, že by to bylo menší bojovností, ale naše jediná klasická dlouhá pod košem Klára Vojtíková odehrála asi 10 minut skrz fauly a strašně nám v tom doskoku chyběla. Měli jsme lepší fáze i horší fáze. Domácí do toho dnes mnohdy  šli mnohem víc agresivněji. A my ve chvíli, kdy jsme to dotáhli, tak nás to stálo mnoho sil. V útočné fázi jsme se dostávali trochu do křeče a začala váznout spolupráce“.