Slávia porazila i druhé Brno, kterému chyběla Vučurović

Bez srbské posily Maji Vučurović vyrazily Žabiny k odloženému utkání na půdu Slávie Praha. Osm Brňanek nestačilo na Slávii a vrací se s prohrou 66:82.

V domácím dresu Slavie čekaly na Brňanky dvě zahraniční posily, z nichž Vaugh patří k nejlepším střelkyním letošního ročníku nejvyšší ženské soutěže. Vstup do utkání byl také v režii Vaughn a Johnson, které nasadily šňůru 9:0 a Žabinám se podařilo střeleckou smůlu prorazit až následně. Pak už dokázaly držet krok se soupeřem a smazat úvodní náskok. Po první čtvrtině 24:22 se zdálo, že utkání bude vyrovnané. Ve druhé čtvrtině Žabiny zaostávaly se střeleckými pokusy a manko na domácí vzrostlo o 7 bodů. V poločase tak domácí měly devítibodový náskok, který se držel i po prvních pět minut třetího období. Ovšem pak Slávia zaútočila a trojka Johnové a dvojka Johnson posunuly domácí kupředu a na tyto koše už nedokázaly hráčky Žabin odpovědět. Stoupalová s Holešínskou ke konci čtvrtiny zajistily svému týmu 7 bodů, ovšem Vaughn reagovala také. Na konci střelecky nejméně bohaté čtvrtiny tak byl mezi oběma týmy rozdíl 16 bodů.
Závěrečná desetiminutovka byla vyrovnaná a nepřinesla tak žádný zvrat a utkání tak nakonec skončilo o šestnáct bodů pro domácí, tedy 82:66.

Střelecky se dařilo hlavně kapitánce Kašpárkové, která se stala nejlepší střelkyní Žabin. Utkání se povedlo také duu Stoupalová, Holešínská, které nastřílely 11, resp. 10 bodů a Ulrice Holmquist s 11 body.

BLK Slavia Praha – BK Žabiny Brno 82:66 (24-22, 23-16, 19-12, 16-16)
Body Slavia: Vaughn a Johnson po 26, Johnová 14
Body Brno: Kašpárková 18, Holmquist, Stoupalová po 11, Holešínská 10, Křivánková 7