Slavíme první vítězství sezóny

Sezónu jsme proti KARA Trutnov zahájili vítězně, a to s příjemným rozdílem 83:44.

Trutnovský tým ve složení pro novou sezónu jsme znali z přípravného turnaje, a tak jsme již věděli, do čeho jdeme. Naše očekávání z prvního utkání byla vysoká, ovšem představy i přes vysokou výhru nebyly zcela naplněny.

Skóre první čtvrtiny otevřela Vacková, již tradičně střelou za 3 body. Za necelé tři minuty přihodila další trojkovou střelu. V dalších minutách jsme navázali a pokračovali jsme několika střelami zpoza velkého oblouku, konkrétně tak skórovala Galíčková, Beránková a opět Vacková. Jejich trojková přestřelka nám na světelné tabuli přidala krásných 15 bodů, což byl i bodový rozdíl 4 minuty před koncem. Čtvrtinu uzavřela Záplatová krásným nájezdem pod koš a uzavřela tak skóre 29:12.

Náskok jsme konstantně navyšovali zhruba do půlky čtvrtiny, kdy soupeř zahrál pár rychlých protiútoků a náskok mírně snížil. Záplatová však snižování rozdílu přerušila trefnou střelou za 3 body, k níž se následně přidala i Vondráčková s nájezdem pod koš a zakončila poločas 52:23.

I přesto, že čtvrtinu zahájila Stoupalová střelou zpoza velkého oblouku, tato část hry se nám příliš nevydařila. Soupeř byl na hřišti o poznání dravější a hned ze startu snížil rozdíl dvěma jednoduchými trojkami. Nám se naopak v tu chvíli příliš nedařilo skórovat, a tak se náš bodový polštář o poznání snížil. I přesto, že samotná čtvrtina skočila nemile 15:12, celkový bodový rozdíl zůstal na příjemných 32 bodech.

V poslední desetiminutovce padlo z naší strany poměrně vysoké číslo osobních chyb. Každopádně to nijak výrazně neovlivnilo skóre. Na trutnovském týmu již byla znát únava, a tak dělali jednoduché chyby, kterých se nám dařilo patřičně využívat. Bohužel ani na naší straně to nebylo růžové. Několikrát jsme neproměnili jednoduché koše, které měly za následek značný úbytek naší koncentrace. Přesto utkání skočilo s vysokým rozdílem 83:44, a my tak můžeme slavit první vítězství v sezóně 2021/2022 v Renomia ŽBL

Nejvíce bodů v utkání zaznamenala Vacková (17 b.), Jurčenková (14 b.) a Galíčková (13 b.).

„Já gratuluji hráčkám k výhře, první v letošní sezóně. Vždy při startu jsou nervózní, takže jsem rád, že jsme dnes vyhráli, ale většinou po zápasech ŽBL v tuto sezónu budu asi víc kritický než pozitivní. Oproti Trutnovu si myslím, že rozdíl je daleko větší. My jsme druhý poločas měli hromadu zahozených situací z pod koše, nechali jsme v některých fázích skákat Trutnov 16 útočných doskoků. Samozřejmě intenzita úsilí hráček byla na vysoké úrovni, což kvituji, ale my si tyto zápasy, ve kterých bude možná ŽBL víc, chceme udržet 40 minut koncentraci a ne viz. třetí čtvrtina, kdy jsme hráli patnáct ku dvanácti. Chceme dominovat v každé čtvrtině s každým soupeřem“.

„My jsme věděli, že Žabiny jsou jasný favorit. Hráli jsme s nimi před deseti dny na našem turnaji a skončil ještě větším rozdílem. První polovina byl rychlý basketbal z obou stran, samozřejmě my jsme prohrávali o 30 bodů, ale za mě se mi líbila více spíše druhá, kdy to bylo spíše o tom, že dostaneme míč přes nějaký press, ale pak už jsme nebyli schopni pod tlakem se vůbec dostat do nějaké situace, což mě velice mrzí. Ač ten výsledek jenom o deset, tak za mě náš výkon v první polovině se mi líbil více. Jsem rád, že jsme tento ohromně fyzicky náročný zápas ustáli. Zítra oddechneme a v pondělí nám začíná tvrdá příprava na náš důležitý zápas v neděli proti Slovance. Gratuluji Žabinám k vítězství a přeji jim hodně úspěchů do sezony“.

Kompletní vyjádření trenérů naleznete zde.