BK Handicap Brno – BA Karlovy Vary 71:62

Hausknechtová 15, Vitulová 14, Adamcová a Palušná po 12, Švrdlíková 7, Giacintova a Křivánková po 4, Sedláková 2, Šoukalová 1

Šestky: 32/23

Trojky: 9/2

Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře, po skóre 2:12 přišel time-out Viktora Pruši, který nám pomohl a výsledek po první čtvrtině na tabuli svítil 12:14. Do druhé čtvrtiny už jsme vkročili koncentrovaněji než na začátku zápasu a v poločase jsme vedli sice jen o 2 body, ale nejdůležitější byl návrat do hry a začít druhý poločas v lepší výchozí pozici. Největší hvězda Varů Reisingerová v první poločase moc nenahrála, jelikož se dopustila 3 osobních chyb. Ve druhé polovině jsme začali tahat za kratší konec my. Jak v prvním poločase, tak i ve třetí čtvrtině jsme dostaly lehké trojkové pokusy, které nás po dobré obraně vždy položily na zem. Naše holky však nepřestaly bojovat a 7 bodovou ztrátu jsme si vzali zpět. Při přechodu přes soupeře největší roli sehrála Hausknechtová, která strefila dvě důležité střely a Křivánková při útočném doskoku a následném koši s faulem. Chladnou hlavu při trestných hodech na konci utkání projevila Adamcová a Hausknechtová. Kdybychom šestky neproměnili, tak koncovka by byla určitě více nervóznější.

Viktor Pruša, BK Handicap Brno: „Úvod zápasu nám nevyšel, dostali jsme některé šťastné trojky a zahodili pár jednoduchých košů. Z týmu jsem ale přesto cítil obrovskou vůli. Po poločase to byla velká přetahovaná a boj o každý milimetr hřiště. Moc si cením faktu, že i přesto, že jsme se dostali až na -7, nesložili jsme se jako v minulých zápasech a koncovku zvládli. Poznával jsem nasazení a obrovskou snahu vyhrát, se kterou jsme vstoupili do sezony. Holkám to strašně přeji a doufám že teď z toho vytěží maximum. Nepochybuji o tom, že holky tato výhra nakopne.“

Karel Drahokoupil, BA Karlovy Vary: „V podstatě rozhodla produktivita, protože my jsme nebyli schopni v závěru dát koš z pod koše, především pivotka Reisingeorova, a také nedávala ani trestné hody. Pak náskok domácích narostl na 6 bodů a brňačky to dokázali udržet až do konce.