Startuje ME U18 s Žabinskou stopou

O víkendu vstoupí mladé lvice do bojů o cenné kovy na evropském šampionátu v řeckém Heráklionu. Reprezentační výběr do osmnácti let k dalšímu úspěchu povede trenér Viktor Pruša. V jeho finální dvanáctce nominovaných svěřenkyň, které pilovaly svoji kondici pod drobnohledem Jiřího Panáčka, se objeví i tři Žabinské basketbalistky.

Sobotním utkáním proti Belgii odstartují basketbalistky do 18-ti let svoji cestu na mistrovství Evropy v Řecku. A úkolem této mladičké party pro letošní šampionát není užívat si krásy letní Kréty, ale podat co nejlepší výkon a umístit se mezi top celky turnaje. Ve hře je totiž vytoužený postup na mistrovství světa, kam se probojuje šest zemí (včetně pořadatelského Španělska).

Dovézt českou misi ke zdárnému konci se pokusí hned pětice reprezentantů z Žabin, v čele s head coachem Viktorem Prušou. Ve dvanáctce lvic nechybí Adéla Mezihoráková, Zuzana Křížová a nová posila ženského Áčka Emma Čechová. Těm se v přípravných týdnech intenzivně věnoval kondiční trenér Jiří Panáček, jenž na ně dohlíží také na šampionátu.

Česko ve skupině B čeká kromě Belgičanek i domácí výběr Řecka a Lotyšska. A ačkoliv v této kategorii porovnají týmy síly poprvé, český tým hlásí stoprocentní připravenost. Po vzájemných zápasech ve skupině postupují všichni členové, kteří se křížem (1. se 4. a 2. se 3. umístěným celkem) setkají s účastníky skupiny A. Všechny přenosy odvysílá živě FIBA na svém Youtubovém kanále.

Rozpis zápasů ČR ve skupině B

6. srpna 20:15          Belgie – Česko

7. srpna 18:00          Česko – Řecko

8. srpna 20:15          Česko – Lotyšsko