Těsně pod 120

Dnes jsme ve 14. kole Renomia ŽBL splnili roli favoritek a BK Loko Trutnov jsme porazili vysoko 119:67.

Aktuálně osmý celek tabulky využil nervózního začátku a držel s námi krok půlku první čtvrtiny. Pak ale přišla silná chvilka Justiny Matuzonyté, která během minuty a půl zařídila 7 bodů a nabídla Petře Záplatové navýšení na dvouciferný náskok. Ta nabídku bez váhání využila a od té doby jsme vedení hlídali a navyšovali.

„Naše pojetí obrany vychází z toho, že jsme na hranici risku, a když je něco riskantní, tak ne vždycky všechno vyjde tak, jak má. A z toho pramenily některé ztráty,“komentoval vstup svých svěřenkyň do utkání trenér Viktor Pruša.

Poslední koš první třetiny vsítila Natálie Stoupalová a nadechla se tak k velké jízdě, kterou předvedla ve druhé desetiminutovce. Autorsky se totiž  podepsala pod 10 bodů z našich celkových sedmi a položila slušný základ k titulu nejlepší střelkyně utkání, který si později vysloužila.

V poločase jsme vedli už o 25 bodů, a i když trutnovské hráčky přišly ze šaten odpočaté a 8 rychlými body chtěly korigovat skóre, jejich nástup jsme zarazili včas. Když po trojce Kozumplíkové svitla soupeřkám naděje v podobě 16bodové ztráty, postihla je střelecké krize, během které jsme jejich tříminutové bodovací strádání potrestali 15 body. Ani po zbytek čtvrtiny střelecké štěstí soupeřkám nepřálo, a tak se šlo do poslední části za stavu 96:57.

Ta byla střelecky nepřesná oboustranně, a tak i když naše soupeřky dostaly šanci na úpravu skóre, nevyužily ji a utkání dospělo ke konečnému skóre 119:67.

Před utkáním trenér Pruša avizoval, že Trunov má hru stejně jako my založenou na rychlém přechodu na útočnou polovinu, což nakonec potvrdil v pozápasových komentářích: „Trutnov příliš neváhá se střeleckými pokusy, tempo bylo rychlé a padlo hodně bodů, takže si myslím, že minimálně divákům se to muselo líbit. Utkání jsme brali jako přípravu na Český pohár a doufám, že jsme se teď v některých ohledech dobře naladili. Vytýkat hráčkám nic nebudu, i když samozřejmě se chyby našly, když jsme na minutu, na dvě vypadli z koncentrace a soupeř to potrestal, ale hrát čtyřicet minut koncentrovaně je prostě těžké.“

Jeho trutnovský protějšek Michal Martišek  ani přes vysokou výhru nebyl nespokojen: „Ač to skóre pro nás vypadá hrozivě, tak nemůžu říct, že jsem nespokojen. Dneska se hrál rychlý basketbal, Žabiny nám daly obrovskou lekci a hrály tak, jako bychom chtěli hrát my. Nás samozřejmě čeká ještě hodně práce, ne během několika týdnů, ale řekl bych během několika let. Máme tady hodně mladé holky. V první čtvrtině bylo skóre 14:14, pro nás super stav, pak ovšem Žabiny zaply na jiný level a nám se přestalo daři v útoku a ten rozdíl postupně narůstal. A ač je to o 50 bodů, na rychlé protiútoky to bylo jen 21:20, Žabiny měly jen o dva střelecké pokusy víc, ale samozřejmě je proměňovaly s vyšší střeleckou úspěšností, nádherně se viděly, měly 30 asistencí.“

Nejlepší střelkyní Žabin byla s 19 body Natálie Stoupalová, která navíc s 9 doskoky atakovala double-double, 15 bodů přidala Justina Matuzonyté, po 14 bodech zapsaly Adamcová a Vondráčková, po 12 Křivánková, Zohnová a po 11 Šoukalová a Záplatová.

Hostující celek střelecky táhla Aneta Finková se 17 body.